PLITAK TIMOK MILANOVČANIMA

Metalac je uspešno prošao kroz Zaječar. Efikasnost Ćirkovića, snalažljivost Filipovića, sigurnost na golu Pejovića, dovoljno za seštu prolećnu radost i tri važna boda u nastavku borbe za plasman na drugo mesto. U okviru 25. kola Prve lige Srbije, Timok-Metalac 0:3 (0:1). Nikola Ćirković je bio nerešiva enigma za odbranu domaćih, postigao je dva gola. Prvi u poslednjim trenucima prvog poluvremena, drugi u istom intervalu drugog. Ukupno jedanaest golova našeg desnokrilnog napadača ove sezone, za treće mesto na listi strelaca prvoligaškog karavana. Očito da mu Zaječarci leže, dva puta je bio precizan i u duelu u Milanovcu. Da se vraća u svoju prepoznatljivu formu potvrdio je i Danko Filipović golom u 84.minutu. Rezultat iz Zaječara dobija na težini, ako se zna da je Timok izrazito domaćinska ekipa, i da je Napredak jedini odneo ceo plen ispod Kraljevice. Vetar u leđa koji je doneo pozitivan rezultat iz Užica, ponovo je otvorio pitanje drugog mesta, minus se smanjio. Metalac je sa 44 boda na deobi trećeg mesta sa ekipom Voždovca, šest manje od drugoplasiranog Čukaričkog. U narednom kolu, u subotu, 27.aprila u Milanovac stiže ekipa Jedinstvo Puteva iz Užica.

Stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: oko 3.500. Sudija: Nemanja Petković (Beograd). Strelci: Ćirković u 45+4. i 89. i Filipović u 84. minutu. Žuti kartoni: Cvetković, Kostić, Lukić, Mln. Janković, Joković (Tim), B.Živković, Luković, Sedlar (Met).

Timok: Jovanović, Đoković, Savić (od 19. Mln. Janković), Lalević, Kostić, Novaković, Kaličanin, Stanković, Joković, Milenković (od 37. Cvetković), M.Filipović. Tr: Raičević
Metalac: Pejović, Kosić (od 69. Sedlar), Owusu, Nikolić, Dopuđ, Luković (c), B.Živković, Liščević, Ćirković, Ružičić (od 72. Filipović), Živadinović (od 83. Ivanović). Tr: Petrović