ĆIRKOVIĆ DVA U METU

Metalac je odigrao sjajnu utakmicu protiv Bežanije i s dva gola Nikole Ćirkovića i jednim Danka Filipovića stigao do ubedljive i potpuno zaslužene pobede. U okviru 23. kola Prve lige Srbije : Bežanija- Metalac 1:3(0:2). Domaćin je bio u seriji od šest uzastopnih utakmica bez poraza. Dodamo li tome činjenicu da su u prethodna dva kola odoleli Napretku i Čukaričkom, onda je jasno zašto su igrači i trener Metalca Vladica Petrović bili oprezni u izjavama pred meč. Milanovčani su odlučno krenuli u utakmicu i nakon osam minuta došli do prednosti. Ružičić je idealno centrirao a Ćirković iskoristio nesmotrenost odbrane Bežanije i pogodio mrežu-0:1. Od tog trenutka domaćin je preuzeo inicijativu i stvorio nekoliko dobrih prilika. Prvo je Injac pogodio prečku, udarcem glavom u 11. a zatim i Putinčanin u 25. minutu, nakon asistencije prvopomenutog. Usledila je kazna u 32.minutu. Kontranapad Metalca, Živković posle centaršuta pronalazi Ćirkovića koji ponovo vara odbranu domaćih na čelu sa Božovićem-0:2. Bežanija je nastavila sa napadima, pokušavala udarcima sa distance ali je u svim situacijama Pejović bio na visini zadatka. U nastavku meča, pokušali su domaći izmenama da nešto promene i to je kratkoročno donelo rezultat. Injac je asistirao, a rezervista Đoković prevario svog čuvara i sa 10m pogodio za 1:2. Igrao se 50.minut. Metalac je mogao da osigura pobedu samo pet minuta kasnije. Sjajan udarac Ružičića, ciljao je gornji ugao ali je iskusni Božović pokazao kvalitet, od svega samo korner. Tračak nade da mogu do preokreta, domaćinu se ukazao u 70.minutu kada je Metalac ostao sa deset fudbalera u polju. Ranije na tuširanje, zbog druge javne opomene, morao je štoper Đopuđ. Beležimo šanse na obe strane. Dva puta Injac i jednom Sekulić nisu bili precizni, Ćirković je mogao do het-trika u 87. minutu, ali se ponovo istakao Božović. Tačku na ovu utakmicu, stavio je rezervista Metalca Filipović u drugom minutu nadoknade vremena, udarcem iz daljine, lobovao je golmana Bežanije za konačnih-1:3.

Metalac je tako upisao novu pobedu, jedanaestu u prvenstvu i sa 38 bodova je i dalje na deobi četvrtog mesta sa Voždovcem, osam manje od drogoplasiranog Čukaričkog. Odlična igra kao najava za vanredno kolo. Obavezno dođite u sredu, 17. aprila u 19h, na meč 24. kola protiv Novog Sada. Metalac vas željno očekuje!

Stadion kraj Bežanijske crkve.

Gledalaca: oko 250. Sudija: Igor Kocić (Vlasotince).

Strelci: Sekulić u 50.minutu za Bežaniju, Ćirković u 8. i 32. i Filipović u 90+2 za Metalac.

Žuti kartoni: Sekulić, Radinović (Bež), Mladenović, Dopuđ, Pejović, Filipović, B.Živković, Nikolić (Met). Crveni karton: Dopuđ (Met)-u 70.minutu

Bežanija: Božović, Petrović(od 63. Radinović), Brežančić, Matović( od 46. Đoković), Putinčanin, Injac, Sekulić, Radulović, Mustur, Nikolić(od 46. Antelj), Lazetić. Tr: Đoinčević

Metalac: Pejović, Liščević, Owusu(od 66. Filipović), Luković (c), Dopuđ, Nikolić, Ćirković, Ružičić, Živadinović(od 79. Ivanović), B.Živković, Mladenović(od 63. Sedlar). Tr: Petrović