Poraz Metalca

Prekinuta je serija pozitivnih rezultata Milanovčana. Nakon šest uzastopnih prvenstvenih pobeda poraženi su, u Beogradu, od ekipe Voždovca. Imao je gost rezultatsku prednost na poluvremenu, golom Nikole Ćirkovića(24 min.), ali mu to nije bilo dovoljno ni za bod na BASK Areni. Meč su prelomili pogoci Vladimira Đilasa(52) i Uroša Sinđića(62min), dovoljno da i drugi put ove sezone pomrse račune Milanovčanima. U okviru 19.kola Prve lige Srbije: Voždovac-Metalac 2:1(0:1). Rano primljeni golovi u drugom poluvremenu, usmerili su tok utakmice u drugom smeru. Izabranici Vladice Petrovića krenuli su ofanzivnije ka golu domaćih, preuzeli inicijativu. Prilike da meč uvedu u rezultatski egal propustili su B.Živković(70) i u poslednjim trenucima meča štoper Dopuđ, kada je udarcem sa preko 20m pogodio prečku "zmajeva". Voždovac je pokazao da je dobra ekipa, psihološki veoma jaka, moćna da se vrati i iz rezultatskog minusa i praktično su ovom pobedom zadržali korak za drugoplasiranim na tabeli, ekipom Čukaričkog. S druge strane, Metalac je u deficitu osam bodova, u teškoj su situaciji. Naravno, razlika nije nenadoknadiva, dokle kod postoje šanse vredi se boriti.

Vladica Petrović, šef stručnog štaba Metalca:
-Utakmica je bila od velikog značaja za obe ekipe. Prvo poluvreme smo odigrali taktički dobro i zrelo, rezultat toga je i naše vođstvo. Imali smo par situacija da rešimo pitanje pobednika, nismo iskoristili i kasnije smo kažnjeni. Drugim poluvremenom nisam zadovoljan, primili smo prilično naivno golove, naročito prvi posle prekida. Pokušali smo da se vratimo, međutim, ni sreća nije bila naš saveznik. Iako je nezahvalno komentarisati odluke sudija, glavni danas nije imao svoj dan. Mislim da smo u par navrata ozbiljno oštećeni. Potrebno je da se podignemo, već u sredu sledi novi izazov, duel sa Inđijom, pokušaćemo da uđemo u novu seriju pobeda.

Stadion: BASK Arena.

Gledalaca: oko 600. Sudija: Vladimir Nedeljković(Jagodina).

Strelci: Đilas u 52. i Sinđić u 62. za Voždovac, a Ćirković u 24.minutu za Metalac.

Žuti kartoni: A.Stojković(Vož), Mladenović, Owusu(Met).

Voždovac: Popović, Jašić, Šarac, Sinđić, D.Stojković(od 13. Karan), Ostojić, Prtenjak( od 76. Novković), A.Stojković, Aleksić(od 72. Marušić), Đilas, Haskić. Tr: Ivanović

Metalac: Pejović, Kosić, Owusu, Nikolić, Dopuđ, Ivanović(od 84. Kuveljić), Luković(c), B.Živković, Mladenović(od 73. Živadinović), Vignjević(od 64. Krpić), Ćirković. Tr: Petrović