Rapsodija u plavom

U veličanstvenom ambijentu, pred više hiljada sugrađana, momci u plavim dresevima, uspešno su započeli kampanju na svom novom stadionu: Metalac-Mladost (L)  3:1 (1:0) .

Krenimo redom. Sat vremena pred početak utakmice, primećene su prve gužve na prilazu stadionu, u hodnicima. Bio je ovo jasan pokazatelj da će milanovački hram fudbala biti prilično popunjen. Onoga trenutka kada je glavni sudija meča Nikolić izveo igrače iz tunela, zagrmelo je sa tribina. Aplauz  koji ih je dočekao, najbolje je pokazao koliko Milanovac voli fudbal  i koliko je Metalac nedostajao Milanovčanima. Ostaje žal što ovakav ambijent nisu imali u prethodne tri godine, da jesu, verovatno bi i dalje bili deo superligaškog karavana. Tribine su odisale pozitivnom energijom i reakcija je veoma brzo usledila. Metalac je na najbolji mogući način otvorio utakmicu. Igrao se prvi minut, kapiten Luković je presekao loptu, uposlio Rodića, a ovaj bez oklevanja odapeo strelu sa 25 metara, i pogodio donji desni ugao Pustinjakovićevog gola, pravo u metu – 1:0. Usledila je prva istorijska piramida radosti na novom stadionu. Rano primljen gol, nije poremetio gostujući tim. Mladost se pokazala kao veoma čvrsta i ambiciozna ekipa, naročito u prvih 45 minuta. Došli su da se nadigravaju, sa jasnom idejom da kroz veći posed lopte dođu do gola. Imali su par izglednih situacija. Prvo je Milosavljević u 11. minutu glavom šutirao preko gola, posle dobrog centaršuta Pešića, a nešto kasnije i kapiten Vasić, zamalo je bio neprecizan, posle udarca sa 18 metara, lopta je prošla tik pored stative. Metalac je imao rezultat, pa se opredelio za kontru i polukontru preko brzonogog Ćirkovića. Pored gola, prvo poluvreme ostaće upamćeno po teškoj povredi igrača Mladosti Markovića. Posle jednog od mnogobrojnih vazdušnih duela, ostao je da leži na travi. Nije mogao da nastavi susret, kolima hitne pomoći, odvežen je sa stadiona, ispraćen aplauzom sa željom za brzim oporavkom.

Drugo poluvreme je počelo šansama na jednoj i drugoj strani. Prvu je propustio Metalac. Sjajna akcija Rodića i Ćirkovića, ovaj drugi ulazi u kazneni prostor i šutira pravo u dobro postavljenog Pustinjakovića. Uzvratili su Lučanci, preko bivšeg fudbalera Metalca Betolingara, njegov udarac sa 16 metara završio je u mreži, ali sa spoljne strane. Neračunajući golove, najlepši momenat desio se u 53. minutu. Kapiten domaćih Luković uputio je projektil sa 30 metara, lopta vara Pustinjakovića, ali ne ulazi u gol, već pogađa prečku i odbija se u polje. Već u sledećem napadu, golman  Lučanaca je ponovo bio na iskušenjima. Prvo Ćirković a zatim i Živadinović nisu bili precizni.

Ključni momenat utakimice desio se u 55. minutu. Umesto Živadinovića, trener Lacmanović u igru ubacuje drugog napadača Radisavljevića. Igrao se 69. minut, sjajno izveden prekid Filipovića sa leve strane, na pravom mestu Radisavljević, trzaj glavom i lopta je završila u suprotnom uglu nemoćnog Pustinjakovića – 2:0 za Metalac.

Fudbaleri iz Lučana krenuli su na sve ili ništa. Sevnula je kontra u 80. minutu bio je to mat u tri poteza. Neuspela  ofsajd zamka gostiju,  Luković ubacuje u prazan prostor loptu do štopera Živanovića koji nesebično upošljava Metalčevu ’’dugu devetku’’ Radisavljevića  kome nije bilo teško da reši situaciju jedan na jedan,  usledio je dribling i lagana egzekucija – 3:0. U 88. minutu meč viner Radisavljević bio je u šansi da postigne treći gol (het-trik), ali je iz izgledne situacije šutirao tik pored gola.

U nadoknadi vremena Mladost stiže do počasnog pogotka. Sjajan šut Pešića s 15 metara lopta se od prečke odbija u mrežu za konačnih – 3:1.

Kamo sreće da ovakvih fudbalskih dana, bude što češće. U Subotu je Milanovac ceo bio plav i beo.

Stadion: FK Metalac. Gledalaca: 3250. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac) Strelci:  Rodić 1.minut, Radisavljević 69. i 80. minut za Metalac, Pešić 90+2 za Mladost (L). Žuti kartoni: Živković (Metalac), Stojanović (Mladost).

Metalac: Mišić, Rodić, Filipović, Luković (c), Babić, Živanović, Živković (od 76. Ružičić), Ćirković (od 81. Janaćković), Živadinović (od 55. Radisavljević), Ivanović, Sedlar.    Tr:Lacmanović

Mladost (L): Pustinjaković, Marković (od 30. Lazović), Milunović, Škrijelj, Spasojević, Vasić (c), Stojanović (od 76. Avramović), Pešić, Betolingar, Milosavljević (od 63. Grujičić), Useni.    Tr. Milovanović