Pobeda pionira u prvom meču baraža, omladinci „samo“ do boda protiv Spartaka!

CAM01332

Pioniri Metalca pobedili su u Smederevskoj Palanci vršnjake iz Jasenice 1911 sa 2:1, u prvoj polufinalnoj utakmici baraža za prvaka Zapadne Srbije. Svi golovi pali su u drugom poluvremenu, a domaćina je u vođstvo doveo Milan Arsenijević u 52.minutu. Naše mlade nade najpre su stigle do izjednačenja preko Luke Maksimovića u 57.minutu, da bi tri minuta kasnije isti igrač otklonio sve sumnje svojim drugim pogotkom, ovoga puta iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Revanš se igra u subotu, 30.maja.

Omladinci Metalca odigrali su nerešeno na svom terenu sa subotičkim Spartakom (3:3), iako su vodili sa 3:1 sve do 89.minuta! Sve je počelo idealno po domaće – posle prodora po desnom krilu, Miloš Nikoličić je uputio precizan centaršut ka Luki Slavkoviću koji se vešto oslobodio svog čuvara i sa 6-7 metara pogodio gornji levi ugao nemoćnog golmana gostiju. U 42.minutu Milanovčani su duplirali prednost, a grešku golmana Dušana Rašete iskoristio je Nikola Vuković. Nije mnogo vremena trebalo Subotičanima da se vrate u igru. Marko Stošić je sa desnog boka poslao upotrebljivu loptu u peterac, a robusni Miloš Manojlović udarcem glavom prepolovio zaostatak. Prvu pravu šansu u nastavku domaćin je pretvorio u pogodak. Luka Slavković je pravovremeno poslao loptu iza leđa odbrane gostiju, Đorđe Đorđević je utrčao, zaobišao golmana i zatresao mrežu. Činilo se da puleni trenera Žarka Gajića sigurno koračaju ka trijumfu, ali je onda usledila šokantna završnica. U samo dva minuta (88, 89), momci iz Subotice su postigli dva gola, prvi preko napadača Miloša Manojlovića koji je ponovo nadmudrio odbranu Milanovčana , a onda i za konačnih 3:3 preko Milana Đokića, koji je iskoristio dobar centaršut sa desne strane.

Prva polufinalna utakmica baraža Pionirske lige FSRZS

Jasenica 1911 – Metalac 1:2 (0:0)

Strelac: Luka Maksimović u 57. i 60.minutu iz jedanaesterca za Metalac

Metalac: Koljajić, Asanović, Đunisijević, Pavlović, Talović, Vlasonjić, Mijailović (od 61. Đorđević), Popović (od 72. Lazarević), L.Petrović (c), Maksimović (od 78. B.Milićević), Milosavljević (od 55. D.Milinković). Tr: Gojak

Revanš: Metalac – Jasenica 1911(subota, 30.maj, 11 sati, stadion SD Takovo)

Omladinska liga Srbije

28.kolo: Metalac – Spartak (S) 3:3 (2:1)

Strelci: Luka Slavković u 4, Nikola vuković u 42. i Đorđe Đorđević u 53.minutu za Metalac

Metalac: Jovanović, Minić, Kizić, Urošević (c), Antić (od 90. Bajić), Petrović (od 89. Vučetić), Tešić, Đorđević, Nikoličić, Slavković, Vuković. Tr: Gajić

16.METALAC 28 3 6 19 18:63 (-45) 15 bodova

29.kolo: Metalac – Jagodina (nedelja, 31.maj, 11 sati, stadion SD Takovo)