Pobede kadeta, pionira i petlića, remi omladinaca

krusevaca 1

Veoma uspešan vikend je iza mlađih takmičarskih selekcija našeg kluba, a ukupan skor glasi: tri pobede i jedan nerešen rezultat.

Omladinci su gostovali u Kruševcu i podelili bodove sa Napretkom (2:2) u utakmici 23.kola kvalitetne lige Srbije. Naš tim je bio na pragu pobede, ali je neoprezno primio gol u drugom minutu sudijske nadoknade.

Izabranici trenera Gajića su pružili najbolju partiju ovog proleća, međutim, to nije bilo dovoljno da bi se po drugi put u sezoni savladao isti protiivnik. Sportska sreća ih je ovog puta napustila. A krenulo je kako se samo poželeti može. Naše nade su već posle 20.minuta imale prednost od 2:0, a oba gola postigao je Đorđević (17, 19), posle preciznih centaršuteva Minića. Kruševljani su vratili rezultatsku neizvesnost golom kapitena Vulića (25) iz, čini se, prestrogo dosuđenog jedanaesterca. Do isteka 45.minuta ređale su se prilike pred golom domaćina - promašivali su Slavković (27), Nikoličić (38) i Veljović (44). U nastavku mladi „čarapani“ su sve karte bacili na napad, a to je ostavilo dosta prostora za kontranapade naših igrača, pa su u poslednjih petnaestak minuta stvorili tri izgledne prilike (Nikoličić 75,90 i Veljović 79), ali lopta jednostavno nije htela u gol. Kazna za promašaje stigla je bukvalno u poslednjim trenucima utakmice kada je Sekulović iskoristio nesmotrenost naše odbrane i sa 6-7 metara snažnim udarcem matirao nemoćnog golmana Jovanovića.

Kadeti su savladali na svom terenu ekipu Čačka 94 sa 2:0. Učenici trenera Glišovića ostvarili su drugu pobedu zaredom i napravili iskorak ka sredini tabele.

Pioniri su trijumfom nad ekipom Čačak 94 od 4:0 završili regularni deo sezone i startovaće sa druge pozicije u plej-ofu. Šest prvoplasiranih ekipa nastaviće trku za prvaka lige, a igraće se po jednokružnom bod-sistemu (dodatnih pet kola). Metalac će tri utakmice igrati na domaćem terenu: protiv Jedinstvo Puteva (1.kolo), BIP-a (3.kolo) i Sloge iz Požege (4.kolo), a dve na strani: protiv užičke Slobode (2.kolo) i čačanskog Borca (5.kolo). Novoformirana liga startuje predstojećeg vikenda (25/26.aprila), a završava se u subotu, 23.maja.

Sa gostovanja u Lučanima, petlići su doneli kući sva tri boda. Konačan rezultat je bio 2:0, a naši mališani su sve dileme oko pobednika susreta rešili već u prvom poluvremenu, kada su i postigli oba pogotka.

Omladinska liga Srbije

23.kolo: Napredak (Kš) – Metalac 2:2 (1:2)

Strelac: Đorđe Đorđević u 17. i 19.minutu za Metalac

Metalac: Jovanović, Kizić, Veljović, Urošević (c), Bajić, Đorđević, Tešić, Ilić (od 85. Antić), Minić, Nikoličić, Slavković (od 89. Šmrkić). Tr: Gajić

16.METALAC 23 2 4 17 12:46 (-34) 10 bodova

24.kolo: Metalac – Rad

Kadetska liga „Moravičko – Zlatiborska“

21.kolo: Metalac – Čačak 94 2:0 (0:0)

Strelac: Adam Vučetić u 56. (iz jedanaesterca) i 64.minutu

Metalac: Milić, Ćurčić, Topalović (od 46. Ćalasan), Savković (od 46. Boranijašević), Jočović (c), Jorgić (od 65. Stojić), Grabovčić (od 58. Joksović), D.Radojičić (od 46. Vučetić), S.Radojičić, Mirković, Vučićević. Tr: Glišović

8.METALAC 19 6 3 10 24:34 (-10) 21 bod

22.kolo: Jedinstvo Putevi – Metalac (subota, 25.april, 11 sati, teren sa veštačkom travom na Zlatiboru)

Pionirska liga „Moravičko – Zlatiborska“

22.kolo: Metalac – Čačak 94 4:0 (2:0)

Strelci: Aleksandar Đorđević u 22. i 39, Luka Maksimović u 60. i Luka Petrović u 63.minutu

Metalac: Koljajić, Matović (od 74. J.Petrović), Lazarević, Pavlović (c), Asanović, Vlasonjić, Đorđević (od 41. B.Milićević), Borisavljević (od 41. D.Popović), Milosavljević (od 41. Mijailović), Maksimović (od 72. Luković), L.Petrović (od 70. Ljubičić). Tr: Nedeljković

2.METALAC 22 18 0 4 65:19 (+46) 54 boda

(plej -of ): Metalac – Jedinstvo Putevi