Omladinci Metalca i Radničkog podelili bodove

kg 2

Metalac – Radnički 1923 1:1 (0:0)

Omladinci Metalca podelili su bodove sa vršnjacima iz kragujevačkog Radničkog 1923 (1:1), u odloženoj utakmici 18.kola kvalitetne lige Srbije.

Tokom prvog poluvremena vodila se otvorena borba. Izabranici trenera Gajića su imali terensku inicijativu, ali nisu stvorili nijednu ozbiljniju šansu, sve su to uglavnom bili udarci sa distance Đorđevića u 10. i 25, Nikoličića u 12, Veljovića u 30. i Slavkovića u 33.minutu. Sa druge strane, Radnički je propustio dve dobre prilike. Nikolić se, u 34.minutu, našao pred golmanom Jovanovićem, ali je čuvar mreže Milanovčana sjajno reagovao, da bi na isteku 45.minuta, Vilotijević iz izgledne pozicije prebacio gol. Preslikan početak zbio se u nastavku, s tom razlikom što su domaći igrači uspeli da krunišu svoju inicijativu. Igrao se 50.minut. Nikoličić je sa 20-tak metara ubacio u prazan prostor loptu ka Slavkoviću, koji je utrčao sa leve strane i preciznim udarcem po zemlji matirao Najdanovića – 1:0. Pet minuta kasnije gostujući tim je ostao sa igračem manje na terenu obzirom da je zbog nesportskog ponašanja isključen kapiten Nedeljković. I, umesto da slome brojčano slabijeg rivala, momci u teget dresovima su neobjašnjivo stali, povukli se na svoju polovinu i igru prepustili Kragujevčanima. Lukić je umalo izjednačio rezultat u 57.minutu, kada je iskosa sa leve strane šutirao i pogodio prečku, da bi u sledećem napadu, šansu imao i rezervista Gavrović, ali se spetljao u završnici napada. Inicijativa gostiju se isplatila u 80.minutu kada je Trajković sa ivice peterca poslao loptu iza leđa golmana Jovanovića - 1:1. Prethodno je Lukić pogodio okvir gola nakon dobro izvedenog slobodnog udarca sa nekih 25 metara.

Do kraja utakmice, videli smo još dva uzbuđenja i na suprotnoj strani terena. Na isteku 82.minuta, Veljović je odlučio da šutira sa 20- tak metara, ali nije bio precizan. Koji minut kasnije, Bajić je posle dobro izvedenog kornera Minića pokušao glavom, međutim, lopta je otišla za malo iznad prečke. Na kraju, ovo je možda i najpravedniji ishod meča, mada i jedna i druga ekipa mogu da žale za propuštenim prilikama. Metalac je i dalje poslednjeplasirani tim na tabeli sa devet osvojenih bodova, a u narednom kolu dočekaće ekipu OFK Beograda.

Stadion:“SD Takovo“. Gledalaca: oko 100. Sudija: Đoković (Čačak). Strelci: Slavković u 50.minutu za Metalac, a Trajković u 80.minutu za Radnički. Žuti kartoni: Veljović (Met), Nikolić, Nedeljković, Trajković (Rad). Crveni karton: Nedeljković (Rad) u 55.minutu.

Metalac: Jovanović, Minić, Veljović, Urošević (c), Bajić, Petrović, Tešić, Đorđević, Nikoličić, Slavković, Vuković. Tr: Gajić

Radnički 1923: Najdanović, Miletić, Obradović, Urošević, Vasojević, Milovanović (od 77. Srećković), Nedeljković (c), Nikolić (od 46. Gavrović), Vilotijević (od 54. Milojević), Trajković, Lukić. Tr: Živković