Mlađe kategorije: Pioniri i petlići pobedili, omladinci i kadeti poraženi

oml 4

Minulog vikenda sve mlađe takmičarske selekcije našeg kluba su imale svoje nastupe.

Omladinci su pretrpeli šesnaesti poraz u prvenstvu, drugi u prolećnom delu sezone, pošto su u Nišu izgubili od Radničkog sa 1:3, u 21.kolu kvalitetne lige Srbije. Izabranici trenera Gajića su odigrali dobru utakmicu, tokom celog meča bili apsolutno ravnopravan rival domaćinu, iako su više od 50. minuta imali igrača manje na terenu (isključen štoper Antić u 38.minutu). Međutim, nedostojalo im je malo sportske sreće, ali i iskustva da ostvare povoljniji rezultat.

Kadeti su poraženi u Čačku od BIP-a, minimalnim rezultatom 0:1, u jednoj potpuno otvorenoj utakmici. Naše mlade nade su pružile dostojan otpor i propisno namučile jednu od najboljih ekipa lige, kiks-gol ih je koštao velikog iznenađenja.

Pioniri su zabeležili ubedljivu pobedu na domaćem terenu protiv ekipe Budućnosti (6:0) i posle nekompletnog 19.kola preuzeli lidersku poziciju na tabeli, dok su petlići kao gosti rutinski savladali Srpske Orlove (3:0) i zadržali četvrto mesto na tabeli.

Omladinska liga Srbije

21.kolo: Radnički (N) – Metalac 3:1 (3:0)

Strelac: Nikola Minić u 66.minutu za Metalac

Metalac: Vujičić, Kizić, Veljović, Bajić, Antić, Đorđević, Petrović, Ilić (od 64. Slavković), Minić, Nikoličić, Vuković (c). Tr: Gajić

16.METALAC 20 2 2 16 8:39 (-31) 8 bodova

Odloženo 18.kolo: Metalac – Radnički 1923 (sreda, 8.april, 15.30 sati, stadion SD „Takovo“)

Kadetska liga „Moravičko – Zlatiborska“

18.kolo: BIP – Metalac 1:0 (0:0)

Metalac: Milić, Ćurčić (od 84. Stojić), Topalović, Jorgić (od 80. Milićević), Jočović (c), Ćalasan (od 55. Grabovčić), D.Radojičić, Mirković, Mrlješević (od 66. Savković), Vučetić (od 60. S.Radojičić), Vučićević (od 75. Boranijašević). Tr: Glišović

9.METALAC 17 4 3 10 20:34 (-14) 15 bodova

U 19.kolu kadeti Metalca su slobodni.

Pionirska liga „Moravičko – Zlatiborska“

19.kolo: Metalac – Budućnost (A) 6:0 (4:0)

Strelci: David Milinković u 11, Luka Petrović u 14, David Đunisijević u 18, Veljko Mijailović u 28, Vladan Pavlović u 62. i Dragan Popović u 65.minutu.

Metalac: Koljajić (od 46. Školjević), Matović (od 46. I.Milićević), Đunisijević (od 46. Lazarević), Pavlović, Asanović (od 46. Talović), Vlasonjić, Mijailović (od 46. J.Petrović), Popović, L.Petrović, Maksimović (c) (od 46. Ljubičić), Milinković (od 46. Đorđević). Tr: Gojak

1.METALAC 19 15 0 4 58:19 (+39) 45 bodova

20.kolo: Orlovac – Metalac (ponedeljak, 13.april)

Liga petlića Moravičkog okruga

17.kolo: Srpski orlovi – Metalac 0:3 (0:2)

Strelci: Luka Pešović u 8, Slavko Mišović u 30. i Stefan Milivojević u 45.minutu.

Metalac: Igrutinović, Milivojević, Brković, Subotić, Jevtović, I.Petrović (c), Glišović - Lukić, Savković, Gavrilović, Mišović, Pešović. Igrali su još: Kovačević, Milović, M.Petrović, Urošević, Čaluković, Mijatović. Tr: Jovanović

4.METALAC 15 9 3 3 39:13 (+26) 30 bodova

18.kolo: Metalac – Kinder (subota, 11.april, 11 sati, teren u Svračkovcima)