Omladinska škola FK Metalac - rezultati

detalj

Tokom minulog vikenda mlađe selekcije Metalca izlazile su na zeleni pravougaonik, a skor je polovičan - dve pobede i dva poraza.

Omladinci su na svom terenu poraženi minimalnim rezultatom (0:1) od novosadske Vojvodine, primivši gol u poslednjim trenucima utakmice. Izabranici trenera Gajića pružili su veoma dobar otpor renomiranom protivniku i da je ostalo nerešeno ne bi bilo nezasluženo. Kuriozitet meča predstavlja činjenica da je užički arbitar Kurlagić, u razmaku od samo dva minuta tokom drugog poluvremena, dosudio po jedan jedanaesterac na obe strane, i da su oba promašena (Minić u 67. za Metalac, a Petrović u 68.minutu za Vojvodinu). Do odlaska na zimsku pauzu našu ekipu očekuju još dueli sa Partizanom u Beogradu i odloženi meč 7.kola protiv niškog Radničkog u Milanovcu.

Kadeti i pioniri su pobedama završili takmičenje u svojim ligama za kalendarsku godinu na izmaku, dok petlići nisu bili iste sreće. Igrači rođeni 1998. i 1999. godine savladali su u Svračkovcima vršnjake iz Ljubića, i u prolećne izazove će ući sa osme pozicije na tabeli. Generacija dečaka rođenih 2000. i 2001.godine je na sjajan način okončala jesenju sezonu. Puleni trenera Nedeljkovića su u derbiju prvog dela prvenstva slavili protiv užičke Slobode i tako se izjednačili sa svojim nedeljnim rivalom po broju bodova, ali ih nisu pretekli na tabeli zbog slabije gol - razlike. Petlići (dečaci 2002. godište i mlađi) su poraženi u Ivanjici od Javora i na zimsku pauzu odlaze kao četvrtoplasirani tim u ligi.

Omladinska liga Srbije

16.kolo: Metalac - Vojvodina 0:1 (0:0)

Stadion: SD Takovo. Gledalaca: oko 100. Sudija: Milan Kurlagić (Užice). Strelac: Miljević u 89.minutu. Žuti kartoni: Kizić (Met), Vukaljević, Petrović, Macanović (Voj).

Metalac: Jovanović, Urošević (c), Kizić, Bajić, Antić, Đorđević, Petrović, Grbić (od 83. Ilić), Nikoličić, Minić, Vuković. Tr: Gajić

Vojvodina: Ivić, Vukaljević, Hrubik (od 70. Macanović), Petrović (c), Dinga, Miljević, Velemir, Zličić (od 78. Duljić), Zilkić (od 57. Ilić), Mirosavljević (od 57. Papović), Vujošević (od 88. I.Janković). Tr: Z.Janković

16.METALAC 15 2 1 12 5:26 (-21) 7 bodova

17.kolo: Partizan - Metalac (nedelja, 23.novembar, 11 sati)

Kadetska liga „Moravičko - Zlatiborska“

15.kolo: Metalac - Polet (Lj) 5:1 (3:0)

Strelci: Ćurčić u 15, Petrović u 26, Bošković u 42, Grabovčić u 48. i Vučićević u 85.minutu za Metalac

Metalac: Jokić, Savković (od 46. Vučićević), Grabovčić, Milićević, Maksimović (c), Ćurčić (od 46. D.Radojičić), Bošković, Jorgić (od 46. Jočović), Petrović (od 46. Joksović), Mrlješević (od 46. Vučetić), Boranijašević. Tr: Glišović

8.METALAC 14 4 3 7 20:26 (-6) 15 bodova