Omladinska škola - rezultati

slika 3

Mlađe takmičarske selekcije našeg kluba imale su nastupe tokom minulog vikenda: omladinci su poraženi na svom terenu od C.Zvezde, inače aktuelnog prvaka u ovoj starosnoj kategoriji, kadeti su remizirali u Svračkovcima sa favorizovanim Javorom, pioniri su na gostovanju u Čačku slavili protiv Slobode, dok su petlići prošli sa polovičnim učinkom: prvo su u okviru redovnog kola bili uspešniji od vršnjaka iz Srpskih Orlova, a zatim u odloženoj utakmici 5.kola izgubili na svom bunjištu od Kikera.

Omladinska liga Srbije

15.kolo: Metalac - C.Zvezda 0:2 (0:1)

Stadion: SD Takovo. Gledalaca: oko 200. Sudija: Marko Đoković (Čačak). Strelci: Lazar Đurović u 34 i Nikola Jovanović u 54.minutu. Žuti kartoni: Kizić, Urošević, Grbić (Met), Mijailović (C.Z.)

Metalac: Jovanović, Urošević (c), Kizić, Bajić, Antić, Obradović (od 70. Petrović), Đorđević (od 63. Nikoličić), Veljović, Ilić (od 60. Grbić), Minić, Vuković (od 81. Sretenović). Tr: Gajić

C.Zvezda: Vićić, Mijailović, Tošić, N.Jovanović, Stanković, V.Jovanović (c), Rangelov (od 80. Lazić), Tufegdžić (od 75. Maričić), Đurović (od 67. Bjeličić), Ivanović (od 82. Stojanović), Živković (od 80. Arsić). Tr: Kaplanović

Omladinci Metalca poraženi su od C.Zvezde sa 0:2, u utakmici 15.kola kvalitetne lige Srbije. Sam početak meča nije nagoveštavao ovakav epilog. Naš tim je od starta krenuo ofanzivno i bez kalkulacija. Na prvo veliko uzbuđenje čekalo se 13.minuta: Vuković je šutirao iz izgledne pozicije, lopta je prošla golmana Beograđana, ali ne i kapitena Vukašina Jovanovića koji je izblokirao udarac hrabrom intervencijom. Dva minuta kasnije brzonogi Veljović je pokušao iskosa sa leve strane, a Vićić sigurno intervenisao. U prvom poluvremenu vezista Metalca Ilić je dva puta ozbiljno zapretio gostima - najpre u 18.minutu posle slobodnog udarca, a potom i desetak minuta kasnije nakon brzog kontranapada, međutim, oba puta je golman rivala bio priseban i spasio svoj tim rezultatskog zaostatka. I kako to obično biva, kazna za promašeje je stigla vrlo brzo. Zvezda je povela, praktično bez igre. Mijailović je izveo korner sa desne strane, napadač Đurović je najviše skočio i glavom poslao loptu u mrežu - 0:1. U nastavku meča do izražaja je došao veći kvalitet tima iz Ljutice Bogdana. Prednost je duplirana u 54.minutu. Ponovo je prekid izveo Mijailović, kapiten Vukašin Jovanović prosledio loptu do prezimenjaka Nikole, kome nije bilo teško da sa par metara savlada našeg čuvara mreže, 0:2. Nastavila je Zvezda sa atacima, pa su šanse redom propuštali Ivanović (58), Tufegdžić (63) i rezervista Bjeličić (86). S druge strane, Nikoličić (87) je bio u poziciji da ublaži poraz, oštro je šutirao sa sedam, osam metara, ali je sa gol - linije intervenisao štoper Jovanović i otklonio opasnost. Ostalo je na kraju - 0:2. Pre zimske pauze igraće se utakmice 16. i 17.kola (prva dva prolećna), a rivali našem timu su Vojvodina i Partizan.

16.METALAC 14 2 1 11 5:25 (-20) 7 bodova

16.kolo: Metalac - Vojvodina (nedelja, 16.novembar, 13 sati, stadion SD Takovo)

Kadetsla liga „Moravičko - Zlatiborska“

14.kolo: Metalac - Javor Matis 0:0

Metalac: Milić, Ćurčić (od 60. Milićević), Grabovčić (od 77. Petrović), Jorgić, Maksimović, Topalović, Jočović (c), Bošković, S.Radojičić (od 85. Joksović), Vučetić (od 60. Mrlješević), Vučićević. Tr: Glišović

8.METALAC 13 3 3 7 15:25 (-10) 12 bodova

15.kolo: Metalac - Polet (Lj) (subota, 15.novembar, 11 sati, teren u Svračkovcima)

Pionirska liga „Moravičko - Zlatiborska“

14.kolo: Sloboda (Ča) - Metalac 1:4 (1:1)

Strelci: Vladan Pavlović u 15, Luka Maksimović u 43, Luka Petrović u 57. i 75.minutu za Metalac

Metalac: Koljajić, Matović (od 41. Maksimović), I.Milićević, Pavlović, Talović, Vlasonjić (c), Mijailović (od 50. Milosavljević), Popović (od 41. Asanović), L.Petrović, B.Milićević (od 41. Lazarević), Đorđević (od 65. Tomović). Tr:Nedeljković

2.METALAC 14 12 0 2 48:16 (+32) 36 bodova

15.kolo: Metalac - Sloboda (Ue) (nedelja, 16.novembar, 11 sati, teren u Svračkovcima)