Tri pobede i remi

CAM00851

Mlađe selekcije Fudbalskog kluba Metalac imale su uspešan takmičarski vikend. Pobede su zabeležili omladinci, pioniri i petlići, dok su kadeti remizirali na svom terenu sa Jedinstvom iz Užica.

Omladinska liga Srbije

12.kolo: Metalac - BSK Borča 2:0 (2:0)

Stadion: SD Takovo. Gledalaca: oko 100. Sudija: Marko Ivković (Lajkovac). Strelci: Bajić u 10. i Minić u 27.minutu. Žuti kartoni: Ilić, Veljović, Grbić (Met).

Metalac: Jovanović (od 90. Gavrilović), Urošević (c), Veljović (od 90. Kizić), Bajić, Antić, Obradović (od 82. Đorđević), Tešić (od 85. Petrović), Ilić (od 65. Grbić), Nikoličić (od 87. Marić), Minić (od 88. Sretenović), Vuković. Tr: Gajić

BSK Borča: Đurić (c), Radaković (od 55. Lazarević), Bašić, Stanković, Stanić (od 78. Kremić), Simić (od 46. Đurović), Boričić (od 78. Lukić), Stegnjajić (od 76. Bartula), Ljubisavljević (od 55. Erčić), Vladisavljević, Dabić.

Omladinci su zabeležili drugu pobedu u sezoni, pošto su na svom terenu savladali vršnjake iz BSK-a rezultatom 2:0. Oba gola pala su u prvom poluvremenu. Metalac je dobro otvorio meč, pa je već u 10.minutu došlo do promene rezultata. Korner sa desne strane izveo je Minić, a štoper Bajić nadskočio svoje čuvare i sa nekih sedam - osam metara loptu poslao u nebranjeni deo mreže. Golman Borčana Đurić drugi put je savladan u 27.minutu, a strelac je bio asistent kod prvog gola, Minić. Prihvatio je dobro dodavanje Ilića iz sredine, ušao u šesnaesterac i iskosa sa desne strane poslao loptu u dalji ugao. U drugih 45.minuta, igra se uglavnom odvijala na sredini terena. Naš tim je u dva navrata bio blizu i trećeg gola, ali su iz izglednih pozicija promašili Nikoličić i Vuković. Gost je bio prilično bezopasan, praktično bez šuta u okvir gola, tako da je rezultat ostao isti kao i sa kraja prvog poluvremena. Sigurna igra i zaslužena pobeda našeg tima, vredna tri boda za hvatanje priključka sa timovima iz donjeg dela tabele.

15.METALAC 11 2 1 8 5:19 (+14) 7 bodova

13.kolo: Spartak (S) - Metalac (nedelja, 26.oktobar, 14 sati)

Kadetska liga „Moravičko - Zlatiborska“

11.kolo: Metalac - Jedinstvo Putevi 1:1 (1:1)

Strelac: Vučetić u 31.minutu za Metalac

Metalac: Jokić (od 46. Milić), Savković (od 82. Joksović), Grabovčić (od 58. S.Radojičić), Maksimović, Topalović, Ćurčić (od 63. Boranijašević), Jorgić, Jočović (c), D.Radojičić, Vučetić (od 89. Kozoderović), Vučićević. Tr: Glišović

7.METALAC 10 3 2 5 14:19 (-5) 11 bodova

12.kolo: Metalac - Sevojno (subota, 25.oktobar, 11 sati, teren u Svračkovcima)

Pionirska liga „Moravičko - Zlatiborska“

11.kolo: Čačak 94 - Metalac 1:2 (1:0)

Strelci: Petrović u 72. i Mijailović u 74.minutu za Metalac

Metalac: Vukčević, Asanović, Đunisijević, Pavlović, Talović, Vlasonjić, Mijailović, Petrović, Milosavljević (od 48. Luković), Maksimović (c), Đorđević. Tr: Nedeljković

2.METALAC 11 10 0 1 14:19 (-5) 30 bodova

12.kolo: Sloga (P) - Metalac (nedelja, 26.oktobar, 10 sati)

Liga petlića FS Moravičkog okruga

11.kolo: Takovo - Metalac 2:9 (0:4)

Strelci: Petrović u 5, Glišović - Lukić u 13, 44. i 52. (iz jedanaesterca), Miletić u 33, Savković u 35. (iz jedanaesterca), Mišović u 48, Marković u 62. i Subotić u 66.minutu za Metalac.

Metalac: Kovačević, Milovanović, A.Marković, Subotić, Jevtović, Savković, Glišović - Lukić, Petrović (c), Petković, Miletić, Baltić. Igrali su još: Žižović, Belić, Marjanović, Mišović, Knežević, S.Marković, Mijatović. Tr: Jovanović

2.METALAC 9 6 3 0 30:7 (+23) 21 bod

12.kolo: Metalac - Borac 2 (subota, 25.oktobar, 13 sati, teren u Svračkovcima)