Vanredna sreda - polovičan učinak

vanrednasreda

Omladinska liga Srbije

4.kolo: Metalac - Čukarički 0:1 (0:0)

Stadion“SD Takovo“ u G.Milanovcu. Gledalaca: oko 300. Sudija: Marko Đoković (Prislonica). Strelac: Stevanović u 67.minutu.

Metalac: Jovanović, Obradović, Veljović, Antić (od 84. Kizić), Bajić, Tešić (od 86. Nedeljković), Đorđević, Nikoličić, Minić, Grbić (od 53. Stojanić), Vuković (c). Tr: Gajić

Čukarički: Grbović, Hodović (od 63. Došljek), Gajić, Andonovski, Aničić (c), Kukoljac, Arizanović (od 25. Jovanović), Kuč (od 46. Podunavac), Mijić (od 74. Ratković), Stevanović (od 88. Pantić), Šarčević (od 43. Goranović). Tr: Bosanac

Omladinci Metalca su doživeli drugi vezani neuspeh u sezoni, pošto su u meču četvrtog kola, na terenu SD“Takovo“ (gde su bili nominalni domaćini), poraženi od Čukaričkog minimalnim rezultatom - 0:1. Prvo poluvreme je proteklo u ravnopravnoj igri, iako je naš tim bio blizu pogotka u dva navrata i to preko raspoloženog Veljovića. Prvi pokušaj je završio preko gola (20 minut), a drugi je posle voleja zaustavila prečka (30.minut). S druge strane, gost je više pretio udarcima sa distance (Mijić, Andonovski i Kuč), ali bez potrebe za Jovanovićevom intervencijom. Nakon neinteresantnih 20 minuta nastavka desio se trenutak odluke. Slobodan udarac, iskosa sa desne strane, izveo je veznjak gostiju Stevanović, lopta je pala u peterac, niko od naših odbrambenih igrača nije reagovao, kao ni golman Jovanović, ostao „ukopan“ na gol liniji, pa se naša mreža zatresla. Pokušali su učenici Žarka Gajića da uzvrate, međutim, sve se svelo na stihijske napade koji su prekidani daleko ispred kaznenog prostora. Ostalo je 0:1, tri boda putuju za Beograd. U narednom kolu, u nedelju (31.avgusta) naši omladinci igraju protiv Borca iz Čačka, lidera na tabeli. Meč se igra na stadionu Remonta, a početak je zakazan za 11 sati.

Kadetska liga „Moravičko - Zlatiborska“

3.kolo: Javor Matis - Metalac 1:0 (0:0)

Metalac: Milić, A.Milićević, Vučićević, Ćurčić, Maksimović, Jorgić, Ćalasan, Mirković, Jočović, Bošković, Topalović (c). Igrali su još: Jokić, Petrović, Mrlješević, Boranijašević, Vučetić, Bajić, Raković. Tr: Glišović

Kadeti su izgubili od Javora u Ivanjici istovetnim rezultatom kao i omladinci (0:1). Bili su tokom meča znatno bolji rival, propuštali šanse, a gol su primili iz prestrogo dosuđenog jedanaesterca. Sa tri osvojena boda u prva tri kola zauzimaju osmo mesto na tabeli. Očekuje ih gostovanje Poletu u Ljubiću, a meč se igra u petak (29.avgusta) u 17 sati.

Pionirska liga „Moravičko - Zlatiborska“

3.kolo: Metalac - Sloboda (Ča) 6:1 (3:0)

Strelci: Mijailović u 1, 3, 32, Đorđević u 43, D.Milinković u 56. i Lazarević u 73.minutu za Metalac

Metalac: Vukčević, I.Milićević, Đunisijević, Pavlović, Talović, N.Milinković, Mijailović, Popović, Milosavljević, Maksimović (c), Đorđević. Igrali su još: Lazarević, Petrović, D.Milinković, B.Milićević, Borisavljević, Matović. Tr: Nedeljković

Pioniri su nastavili trijumfalnu seriju i u 3.kolu. Četa Dragoslava Nedeljkovića do vrha je napunila mrežu gostiju iz Čačka, a prednjačio je Veljko Mijailović postigavši het - trik još u prvom poluvremenu. Naši pioniri se sa maksimalnim učinkom nalaze na deobi prvog mesta sa svojim narednim protivnikom, užičkom Slobodom. Taj meč je na programu u nedelju (31.avgusta), igra se na stadionu u Užicu, a počinje u 11 sati.

Liga petlića FS Moravičkog okruga

3.kolo: Metalac - Guča 3:1 (1:1)

Strelci: Glišović - Lukić u 35, Milovanović u 48. i Subotić u 67.minutu.

Metalac: Igrutinović, Baltić, Brković (c), Subotić, Milivojević, Savković, Glišović - Lukić, Milović, Čaluković, Milovanović, Mijatović. Igrali su još: Kovačević, Urošević, Marković, Gavrilović, Kubat, Milinković. Tr: Jovanović

Petlići su zabeležili rutinsku pobedu protiv Guče, koja je izvojevana efikasnijom igrom u drugom delu utakmice. U prva tri kola, osvojili su sedam bodova i visoko su pozicionirani na tabeli. Naredni protivnik je ekipa Gaučosi iz Čačka (subota, 30.avgust, 11 sati).