Omladinci do velikog boda, petlići do sva tri

Scena 01.Still003

Omladinska liga Srbije, 2.kolo: METALAC - PARTIZAN 0:0

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 1.200. Sudija: Bojan Burojević (Goričani). Žuti kartoni: Antić, Vuković (Met), Islamović (Par).

Metalac: Jovanović, Veljović, Obradović, Antić, Bajić, Tešić, Đorđević, Grbić (od 60. Šarčević), Jeveričić (od 72. Nedeljković), Vuković (c) (od 90. Nikoličić). Tr: Gajić

Partizan: Stailković, Živanović (c), Islamović, Jović, Todorović (od 63. Azemović), Milenković, Ninković (od 56. Lončarević), Krajišnik, Banjac (od 67. Milošević), Lukić, Đurić. Tr: Klinčarski

U fantastičnom ambijentu, pred oko 1.200 gledalaca, naši omladinci su odigrali timski, disciplinovano i taktički zrelo, a nagrada je stigla u vidu boda protiv favorizovanog rivala. U okviru 2.kola Omladinske lige Srbije, Metalac - Partizan 0:0. Krenuli su izabranici Žarka Gajića od početka ofanzivno i „visoko“ da napadaju, iznenadivši protivnika koji nije mogao da razvije svoju prepoznatljivu pas igru. Prvo uzbuđenje pred golom Beograđana zbilo se u 25.minutu, Grbić je bio u dobroj poziciji, ali je njegov udarac u poslednjem trenutku izblokiran. Pet minuta kasnije kapiten gostiju Živanović sačuvao je mrežu svoga tima izbacivanjem lopte u korner, posle naleta Jeveričića. Partizan je došao do daha i u poslednjih 15-tak minuta prvog dela napravio par dobrih izleta na našoj polovini. Napadač Đurić (35) je sa ivice peterca prebacio gol, da bi već u narednoj akciji isti igrač za delić sekunde zakasnio nakon centaršuta Ninkovića. Beležimo još dva pokušaja crno - belih, prvo Banjca (42), a zatim i zapaženog Ninkovića (44), i oba bez veće opasnosti po gol Jovanovića. Zaustavno vreme donelo je veliku šansu Metalcu, grešku štopera gostiju Milenkovića nije iskoristio Vuković. Izašao je sam „oči u oči“ sa golmanom Stailkovićem, doduše nešto iskosa sa leve strane, šutirao, ali se čuvar mreže Partizana isprečio i izbacio loptu u korner. Tu nije bio kraj uzbuđenima. U nastavku akcije pokušao je glavom Tešić, ciljao je donji levi ugao, međutim, golman crno - belih je još jednom demonstrirao visoku klasu. Početak drugog je bio preslikan u odnosu na prvo poluvreme, Metalac je bolje krenuo i prvi zapretio preko Đorđevića (47) i Veljkovića (51). Na isteku sata igre, naš kapiten nije bio miljenik sreće jer je nakon dobro izvedenog kornera s desne strane, tukao glavom sa 7 - 8 metara i pogodio prečku. U poslednjih desetak minuta meča, Partizan je preuzeo terensku inicijativu, trener Klinčarski je bacio sve karte na napad, i umalo da mu se promena taktike i isplati. Igrao se 87.minut, na ubačenu loptu sa leve strane skočio je rezervista Milošević i glavom je uputio ka golu, a golman Jovanović se postarao da izmami aplauz svih prisutnih na stadionu, fantastična reakcija za mirnu mrežu. Ostalo je 0:0, iz drugog pokušaja prvi bod našeg tima u novoj sezoni. Sledi gostovanje u Kragujevcu, ekipi Radničkog 1923, a meč se igra u nedelju (24.avgusta) u 11 sati.

Liga petlića FS Moravičkog okruga, 1.kolo: METALAC - MLADOST RADOST 4:2 (2:2)

Strelci: Subotić u 4, Glišović - Lukić u 9, Mijatović u 58. i Brković u 67.minutu za Metalac

Metalac: Igrutinović, Baltić, Brković, Subotić, Milivojević, M.Petrović, Glišović - Lukić, Milović, I.Petrović, Milinković, Čaluković. Igrali su još: Kovačević, Miletić, Jevtović, Knežević, Mišović, Mijatović, Marjanović. Tr: Jovanović

Uspešan početak sezone naše najmlađe takmičarske selekcije. Na igralištu u Svračkovcima savladali su velikog rivala iz Čačka, ekipu Mladost Radost sa 4:2. Posle rezultatski izjednačenog prvog poluvremana, u nastavku je naš tim uspostavio dominaciju na terenu i sa nova dva gola rešio sve nedoumice vezane za ishod meča. Za vikend učenike Nikole Jovanovića očekuje gostovanje u Kraljevu, ekipi Bubamare.