Omladinci u eliti!

smanjena

Metalac – Krušik (V) 1:1 (0:0) pen: 5:3

Omladinci Metalca upisali su se zlatnim slovima na stranice klupske istorije. Ostvarili su san mnogih generacija - plasman u kvalitetnu ligu Srbije! U revanšu baraža, na svom stadionu, savladali su ekipu vršnjaka iz Krušika posle boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 5:3, u regularnom toku bilo je 1:1, baš kao i u prvom meču. Junak utakmice bio je golman Stevan Bojović zaustavivši udarce u prvoj i četvrtoj penal seriji. Mnoge su generacije pokušavale, bile blizu, međutim, uvek je nedostajao taj završni korak. Ovoj sjajnoj grupi momaka se posrećilo pokazavši još jednom da nisu ograničeni talentom i da uz predan rad sve može da se postigne. Potpis Miloša Boškovića se pokazao kao pun pogodak uprave kluba. Pod njegovim vođstvom ekipa je u potpunosti sazrela, porasla, unapredila igru i u poslednjoj zajedničkoj sezoni opravdala sve ono što se od nje očekivalo. Težim putem se stiglo do željenog cilja, pa otuda i više slave u trijumfu. Reklo bi se - pravedno, ako ne zbog igre u revanšu, onda zbog meča u Valjevu, na kojem su držali čas fudbala, a kući se vratili sa nerešenim rezultatom. Bolji tim je osvojio trofej i kao nagradu dobio duele sa Zvezdom, Partizanom, Vojvodinom... Početak revanš meča u Milanovcu krenuo je prema očekivanjima. Naš tim je kontrolisao igru, ali bilo je vrlo teško probiti bedem defanzivno orijentisanog protivnika. Prvo uzbuđenje pred golom gostiju zabeleženo je u 29.minutu kada je Vuković napravio pravi dar-mar po levoj strani, a posle povratne lopte Pavlovićev udarac završio visoko preko prečke. Samo minut kasnije, posle kornera sa desne strane Tešić je uputio udarac glavom koji nije pogodio metu. Sličan pokušaj Vukovića sa identičnim ishodom u 42.minutu zaključio je poluvreme. Trener Bošković u odlučujućih 45.minuta krenuo je sa osveženim veznim redom, nezapaženog Cikića zamenio je Šobat. Ista slika, isto odstojanje. Pritiskali su momci u teget dresovima svim snagama, pa je u uvodnom delu nastavka kapiten Pavlović propustio dve dobre prilike. Prvo je projektil sa 20 – tak metara završio u gol autu, a zatim je posle solo akcije, iskosa sa desne strane, pogodio stativu. Bolja igra krunisana je u 60.minutu. Sudija Nikolić je dosudio jedanaesterac za Metalac, zbog igranja rukom štopera Krušika, a siguran sa bele tačke bio je najbolji strelac tima Stefan Milošević – 1:0. Gost je krenuo na sve ili ništa i u kratkom vremenskom intervalu dva puta ugrozio gol Bojovića. Oba puta naš golman je izašao kao pobednik, zaustavivši udarce Petraševića i Plećića. Ponovo su u 88.minutu na sceni čuvar mreže Metalca i napadač gostiju Petrašević, a ishod je bio korner . I onda kada se čekao poslednji zvižduk sudije iz Kragujevca, za početak slavlja, šok za sve, gost postiže gol. Dubinsku loptu upućenu sa centra igrališta prihvatio je rezervista Mitrović i sa nekih 10 - tak metara preciznim udarcem po zemlji savladao Bojovića – 1:1, igrao se četvrti minut zaustavnog vremena, od predviđenih tri! Penal - rulet je bio srećan za naš tim. Redom su pogađali Mijailović, Ilić, Šobat i kapiten Pavlović, a Bojović je u prvoj i četvrtoj seriji zaustavio udarce protivnika. Usledilo je neopisivo slavlje naših igrača, stručnog štaba, uprave i navijača. Kapitenu Darku Pavloviću trofej za najbolji omladinski tim Regiona Zapadne Srbije takmičarske 2013 / 14.godine, uručio je generalni sekretar regionalnog saveza Rade Popović.

Stadion“ Metalac“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac). Strelci: Milošević u 60. (iz jedanaesterca) za Metalac, Mitrović u 90+4.minutu za Krušik. Penal serija: Mijailović, Ilić, Šobat i Pavlović (Metalac), Plećić, Petrović (Krušik). Žuti kartoni: Šobat, Tešić, Pavlović (Met), Jovanović, Tomić, Ćirović (po završetku), Plećić (po završetku).

Metalac: Bojović, Mijailović, Drobnjak, Urošević, Ilić, Tešić, Minić, Cikić (od 46. Šobat), Milošević (od 90. Bajić), Pavlović (c), Vuković (od 79. Šmrkić). Tr: Bošković

Krušik: Simić (c), Filipović (od 64. Ćirović), Novković (od 80. Mitrović), Tomić, Popović, Starčević, Davidović, Prokić, Plećić, Jovanović (od 59. Petrović), Petrašević. Tr: Lukić