Krušik (V) – Metalac 1:1 (1:1)

Scena 01.Still081

U prvoj utakmici baraža za popunu kvalitetne Omladinske lige Srbije, naš tim je odigrao nerešeno u Valjevu sa domaćim Krušikom - 1:1. Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Već u 10.minutu, Metalac je otključao bravu domaćina: Minić je odigrao ulogu asistenta, a Šobat egzekutora – 0:1. Prvak Kolubarsko – Mačvanske lige vratio se u igru u 40.minutu, na izvaredno nabačenu loptu, Popović je udarcem glavom sa ivice peterca zatresao mrežu Bojovića i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat meča. Viđena je izuzetno dinamična i borbena utakmica visokog ritma, posebno u prvom delu. Izabranici Miloša Boškovića su imali terensku inicijativu, lako ulazili u protivnički šesnaesterac, ali im je nedostajala završnica, šanse su redom propuštali Pavlović, Cikić i Šobat. U nastavku se igralo prilično rastrzano, ali i sa nekoliko dobrih pokušaja na obe strane. Najzreliju priliku naš tim je propustio preko Vukovića u 70.minutu, njegov udarac iz blizine neutralisao je golman Simić. Trener domaćih, Marković, opredelio se za kontranapade i upravo iz takvih akcija su i par puta uspeli ozbiljno da zaprete našem golmanu. Najbliži pogotku su bili u nadoknadi vremena kada je posle centaršuta Jovanovića sa leve strane, pokušao glavom Plećić, ali je Bojović sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu. Revanš se igra u nedelju, 22.juna, na stadionu „Metalac“, sa početkom u 17.30 sati.

Trener omladinaca Metalca, Miloš Bošković, posle meča je istakao:

-Čestitam igračima na svemu što su prikazali, dali su sve od sebe. Prvo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji našeg tima. Napravili smo veliki broj izglednih prilika, pronašli put do mreže protivnika, međutim, prednost nismo uspeli da sačuvamo. Primili smo gol u najnezgodnijem trenutku. U nastavku meča desio se određeni pad u igri, Valjevci su nas ugrozili nekoliko puta, na našu sreću nisu pogodili cilj. Predstavili su se kao čvrsta i ozbiljna ekipa koja zaslužuje punu mobilnost. Ostaje revanš u nedelju, prilika da stvari privedemo kraju na valjan način. Ipak, na našem stadionu se samo mi pitamo.

SC“KRUŠIK“ Valjevo. Gledalaca: oko 300. Sudija: Tomislav Đurović (Užice). Strelci: Popović u 40. za Krušik, a Šobat u 10.minutu za Metalac. Žuti kartoni: Petrašević, Popović, Plećić (Kru), Drobnjak, Ilić, Pavlović (Met).

Krušik: Simić, Baratović (c) (od 83. Mitrović), Novaković, Tomić, Popović, Starčević, Filipović (od 58. Davidović), Prokić (od 69. Pantić), Plećić, Jovanović, Petrašević. Tr: Marković

Metalac: Bojović, Mijailović, Drobnjak, Urošević, Ilić, Tešić, Minić, Cikić (od 68. Vuković), Milošević, Pavlović (c) (od 90. Bajić), Šobat. Tr: Bošković