Repriza prethodne nedelje

U okviru 13.kola liga Regiona Zapadne Srbije za mlađe kategorije, selekcije FK Metalac zabeležile su tri pobede i pretrpele jedan poraz. Kao i prethodne nedelje, ceo plen odneli su omladinci, kadeti i petlići, dok su pioniri upisali drugi uzastopni neuspeh.

Omladinci

Metalac – Mladost (L) 1:0

Metalac: Bojović, Mijailović, Tešić, Urošević (od 78. Drobnjak), Ponjavić, Đurđević, Minić (od 63. Milošević), Ilić, Vuković, Pavlović (c) (od 89. Trifunović), Šobat (od 89. Cikić).

Omladinci su u derbiju kola savladali u Svračkovcima lučansku Mladost minimalnim rezultatom 1:0. Vodila se velika borba, naš tim je diktirao ritam tokom celog meča, i na kraju uspeo da iskoristi jednu od mnogobrojnih prilika. Gol odluke postigao je Nikola Vuković u 62.minutu. Izabranici Miloša Boškovića popravili su plasman na tabeli za jedno mesto, i trenutno su treći sa 27 bodova. U nedelju, 10.novembra, naši omladinci, u pretposlednjoj utakmici jesenje sezone gostuju u Priboju, ekipi FAP-a. Meč počinje u 13.30 sati.

Kadeti

Sloga (K) – Metalac 0:1

Metalac: Jovanović, Jočović, Koljajić, Bajić, Antić (c), Maksimović, Borovnjak (od 46. Strizović), Petrović (od 57. Ćirčić), Sretenović (od 89. Jevtić), Vučetić (od 80. Joksić), Šmrkić (od 62. Topalović).

Kadeti su potvrdili dobru formu, zabeleživši šestu pobedu u poslednjih sedam utakmica. Savladali su Slogu u Kraljevu sa 1:0, a gol je postigao kapiten Nikola Antić u 70.minutu. Naša ekipa zauzima četvrto mesto na tabeli sa 25 bodova, devet manje od lidera Novog Pazara. U narednom kolu, u subotu, 9.novembra (11 sati), izabranici Željka Glišovića igraju u Svračkovcima protiv ekipe AS-a.

Pioniri

Metalac – Kiker 3:4

Metalac: Koljajić, Savković (od 79. Vulićević), Đunisijević, Maksimović, Milićević (od 78. Talović), Vlasonjić, Mijailović (od 78. Đorđević), Petrović (od 78. Pavlović), Kozoderović, Mirković (c) (od 79. Popović), Joksović (od 30. Milosavljević).

Pioniri su pretrpeli drugi uzastopni poraz. Ceo plen iz Milanovca odnela je ekipa Kikera iz Kraljeva koja je u uzbudljivoj završnici slavila sa 4:3. Golove za naš tim postigli su David Mirković u 2. (iz jedanaesterca), Nikola Kozoderović u 33. i Luka Petrović u 69.minutu. Pionirska selekcija je pokvarila plasman, sada zauzima 6.mesto na tabeli sa 22 boda. U nedelju gostuje ekipi FAP-a. Meč počinje u 11 sati.

Petlići

Čačak 94 – Metalac 1:3

Naši mališani nastavili su sa pobedama. Savladali su na gostujućem terenu ekipu Čačak 94 sa 3:1, na poluvremenu bez pobednika - 1:1. Za naš tim pogodili su Jovica Petrović, Ilija Milićević i najbolji strelac Vojin Jakšić (14 golova). Metalac je prvi na tabeli sa 28 bodova, bod više od Borca 1, koji ima utakmicu manje. U subotu, 9.novembra (13 sati), izabranici Nikole Jovanovića dočekuju ekipu Takova.