Mlađe kategorije – poraz i pobeda

Proteklog vikenda mlađe selekcije našeg kluba, u okviru liga RZS, zabeležile su polovičan učinak. Pioniri su pretrpeli poraz na svom bunjištu, petlići ubedljivo savladali komšije iz Čačka, dok su mečevi omladinaca i kadeta odloženi.

Pioniri

Metalac – Novi Pazar 1:3

U okviru 9.kola Pionirske lige grupa „Morava“ Metalac je ugostio Novi Pazar u Svračkovcima i izgubio sa 1:3. Naši pioniri su dosta dobro parirali lideru na tabeli. Meč je praktično rešen u poslednjih pet minuta, kada su gosti postigli dva gola. Strelac za našu ekipu bio je David Mirković u 58.minutu. Posle devetog kola Metalac se nalazi na sedmom mestu sa 16 osvojenih bodova. Narednog vikenda, izabranici Dragoljuba Mirkovića odlaze u Arilje na meč sa ekipom Budućnosti.

Metalac: Jokić, Savković, Đunisijević, Maksimović, Milićević, Vlasonjić, Mijailović, Stijović, Kozoderović, Mirković (c), Petrović. Igrali su još: Milinković, Vulićević, Đorđević, Milosavljević, Joksović, Pavlović.

Petlići

Metalac – Sloboda (Č) 6:0

Izabranici Nikole Jovanovića su potpuno nadigrali ekipu Slobode, a dileme oko pitanja pobednika rešene su u prvom poluvremenu kada su naši mališani postigli četiri gola. I u nastavku, igralo se na gol Čačana, ređale su se prilike, od kojih su dve realizovane, za ubedljivih - 6:0. Goste je načeo Andrija Milinković (7), prednost duplirao Krsman Nedeljković (24), da bi poluvreme zatvorio sa dva gola Vojin Jakšić (31, 33). Ilija Milićević je povisio prednost u 45, a Mihailo Petrović,stavio šlag na tortu, u 67.minutu. Metalac je lider na tabeli Okružne lige petlića sa 22 boda, jedan više od Borca 1. U narednom kolu, naše petliće očekuje duel protiv Šumadije u Brđanima.