Pobede kadeta i pionira, poraz...

U okviru 7.kola liga FS Regiona Zapadne Srbije za mlađe kategorije selekcije Metalca zabeležile su tri pobede i pretrpele dva poraza.
Omladinci

Sloboda (Č) – Metalac 3:2

Naši omladinci izgubili su meč u Čačku od ekipe Slobode 2:3, iako su do sredine drugog dela igre imali vođstvo 2:1. Golove za našu ekipu postigli su Nikola Vuković u 45. i Bojan Mijailović u 52.minutu. Izabranici Miloša Boškovića igraju dosta promenljivo i ako u međuvremenu ne ustale formu teško mogu stići do postavljenog cilja. Trenutno se nalaze na 11.mestu sa 9 osvojenih bodova. U narednom kolu, u subotu 28.septembra, odmeriće snage sa ekipom Jadrana. Meč se igra u Kragujevcu i počinje u 11 sati.

Metalac: Bojović, Mijailović, Šobat, Ilić, Ponjavić, Urošević, Minić, Cikić (Kizić), Milošević (Isailović), Pavlović (c), Vuković (Tešić).

Kadeti

Metalac – Bane 1:0

Kadetska selekcija je prekinula negativan niz i zabeležila značajnu pobedu za beg iz donjeg dela tabele. Izabranici Željka Glišovića savladali su ekipu Bana iz Raške rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Nebojša Bajić u 62.minutu. Naši kadeti se posle sedam odigranih utakmica nalaze na 10.mestu s 9 bodova. Za vikend, u okviru 8.kola, dočekuju ekipu Šumadije 1903. Meč se igra u Svračkovcima, u subotu 28.septembra u 11 sati.

Metalac: Jovanović, Jočović, Topalović, Petrović, Antić (c), Bajić, Strizović, Mrlješević, Sretenović, Vučetić, Maksimović. Igrali su još: Radonjić, Šmrkić, Ćurčić, Vuković, Vićentijević.

Pioniri

Metalac – Dragačevo 2:0

U derbiju gornjeg dela tabele naši pioniri su nadigrali vršnjake iz Guče sa 2:0. Goste je načeo Veljko Mijailović u 24. da bi tačku na ovu utakmicu stavio kapiten David Mirković u 45.minutu. Pioniri Metalca, koje sa klupe predvodi Dragoljub Mirković, nalaze se na 6.mestu sa 13 bodova. Prilika za popravljanje bodovnog salda otvara se za vikend kada odlaze u Bajinu Baštu na megdan sa Slogom, poslednjeplasiranom ekipom na tabeli. Meč se igra u nedelju, 29.septembra, i počinje u 12 sati.

Metalac: Jokić, Savković, Đunisijević, Maksimović, Milićević, Vlasonjić, Mijailović, Petrović, Kozoderović, Mirković, Joksović. Igrali su još: Stijović, Đorđević, Milinković, Milosavljević, Kostić, Vićentijević.

Petlići

Borac 1 – Metalac 1:0 Metalac – Borac 2 5:1

Tokom protekle nedelje najmlađa takmičarska selekcija Metalca dva puta je izlazila na teren i zabeležila polovičan učinak. Za protivnika je imala odgovarajuće selekcije čačanskog Borca. Prvo je u odloženoj utakmici 4.kola, na Alvadžinici, poražena od Borca 1 minimalnim rezultatom , da bi za vikend bila uspešnija od druge ekipe čačanskog ligaša sa 5:1. Istakli su se dvostruki strelac Lazar Milović (47, 59), Bogdan Milićević (39) i Vojin Jakšić (58). Naši mališani, koje sa klupe predvodi Nikola Jovanović, i dalje su lideri na tabeli sa 18 bodova, tri više od Borca 1, koji ima utakmicu manje. U narednom kolu odlaze u Guču na duel sa istoimenom ekipom. Meč se igra u subotu sa početkom u 10 sati.