A+ R A-

Dve pobede i isto toliko poraza

U okviru 5.kola liga Fudbalskog Saveza Regiona Zapadne Srbije za mlađe kategorije, omladinci i kadeti Metalca su pretrpeli poraze, pioniri i petlići su bili uspešni.

Omladinci

Metalac (K) – Metalac (Gm) 2:1

Izabranici Miloša Boškovića nastavili su sa igrom po sistemu toplo – hladno. Poraženi su u Kraljevu od ekipe Metalca sa 1:2, iako su tokom većeg dela meča bili bolji rival. Naši omladinci su došli u vođstvo u 23.minutu preko Stefana Miloševića (8 gol u sezoni), da bi u nastavku primili dva gola i u Milanovac se vratili praznih šaka. Trenutno su na desetoj poziciji na tabeli, sa 6 bodova. U subotu, u okviru 6.kola, na domaćem terenu u Svračkovcima dočekuju ekipu Arsenala iz Kragujevca.

Metalac (Gm): Bojović, Mijailović, Trifunović (Kizić), Cikić, Ponjavić, Urošević, Vuković (Minić), Ilić, Milošević, Pavlović (c), Šobat.

Kadeti

Metalac – Sevojno 1:2

Kadetska selekcija našeg kluba upisala je drugi uzastopni poraz, ovoga puta od ekipe Sevojna sa 1:2, iako su izabranici Željka Glišovića prvi došli do gola preko Nebojša Bajića u 13.minutu. Kadeti Metalca zauzimaju 10.mesto na tabeli sa 6 bodova, devet manje od lidera Javora iz Ivanjice. U narednom kolu gostuju ekipi Sloge iz Bajine Bašte.

Metalac: Jovanović (c), Borovnjak, Topalović, Jočović, Bajić, Ćirčić, Petrović, Vučetić, Sretenović, Šmrkić, Laudanović. Igrali su još: Vićentijević, Radonjić, Vuković, Joksić, Antić.

Pioniri

Metalac – Bubamara 4:3

Pionirska selekcija zabeležila je treću pobedu u prvenstvu. Na stadionu “Metalac”, izabranici Dragoljuba Mirkovića savladali su ekipu Bubamare iz Kraljeva sa 4:3. Utakmica je obilovala uzbuđenima i rezultatskim preokretima (naši pioniri gubili sa 0:1, 2:3). U strelce su se upisali Nikola Kozoderović u 8, Luka Petrović u 13, Veljko Mijailović u 45. i kapiten David Mirković u samoj završnici meča, u 77.minutu (pioniri igraju 80 minuta). Pioniri Metalca nalaze se na deobi 3.mesta na tabeli sa 10 osvojenih bodova. Za vikend, u okviru 6.kola, igraju sa ekipom Šumadije 1903. Meč se igra u Kragujevcu.

Petlići

Metalac – Mladost (L) 10:0

Naši mališani ubedljivo su savladali vršnjake iz Lučana sa 10:0. Tri gola postigao je Andrija Milinković (7, 18, 23), po dva Vojin Jakšić (4, 35) i Jovica Petrović (9, 17), po gol Miloš Brković (29), Bogdan Milićević (56) i Ilija Petrović (63). Meč je odigran na stadionu „Metalac“. Petlići našeg kluba imaju maksimalan učinak i sa 12 bodova lideri su na tabeli. Izabranike Nikole Jovanovića za vikend očekuje derbi 6.kola protiv ekipe Mladost Radost. Meč se igra u Čačku.

Uspeh pretpetlića na turniru u Kragujevcu

Netakmičarske selekcije FK Metalac (dečaci rođeni 2003. i 2004. godine) učestvovale su ovog vikenda na turniru u Kragujevcu, koji je organizovala škola fudbala „Apolon“, i ostvarile zapažen rezultat. Dečaci rođeni 2003.godine zauzeli su treće, dok su se dečaci rođeni 2004. popeli na stepenik više pobedničkog postolja, zauzevši drugo mesto. Pored domaćina i Metalca, na turniru su između ostalog učestvovale selekcije Radničkog (K), Šumadije 1903, Požege itd. Inače, ove selekcije našeg kluba kao treneri predvode Dragan Ilić i Dragan Čavorović.