Milošević bacio petardu

Polovičan učinak naših mlađih selekcija. Pobede su upisali omladinci i petlići dok su kadeti i pioniri pretrpeli ubedljive poraze.

Omladinci

Metalac – Takovo 5:0

U derbiju 4.kola naši omladinci su ubedljivo savladali lidera na tabeli ekipu Takova sa 5:0 (3:0). Junak meča bio je Stefan Milošević koji je postigao svih 5 golova (13’, 23’, 36’, 50’, 55’). Položaj na tabeli i značaj utakmice, kao i poslednje igre po sistemu toplo – hladno, dovoljno su dobri razlozi da priprema ovog meča bude podignuta na najviši nivo. U prvih desetak minuta viđena je ravnopravna borba. Kako je meč odmicao naša igra je bila sve bolja, posle prvog gola igrači su skinuli deo tereta, posle drugog u potpunosti. Pobednik je definitivno bio odlučen, sve kasnije je bilo stvar rutine. Izabranici Miloša Boškovića se nalaze u sredini tabele, u narednom kolu, u subotu, 7.septembra, gostuju ekipi kraljevačkog Metalca. Meč počinje u 11h.

Metalac: Bojović, Mijailović, Drobnjak, Cikić, Ponjavić, Urošević, Vuković, Ilić, Milošević, Pavlović(c), Šobat. Igrali su još: Maksimović, Trifunović, Minić, Đurđević, Tešić, Kizić.

Kadeti

Novi Pazar – Metalac 5:0

Naši kadeti pretrpeli su ubedljiv poraz u Novom Pazaru (0:5) od istoimene ekipe. Domaćin je od početka bio dominantniji, čvršći u duelima i željniji uspeha. Mogao je rezultat biti daleko povoljniji, nekoliko puta su naši igrači ozbiljno pripretili, ali je u odsudnim trenucima izostala realizacija. Izabranici Željka Glišovića se nalaze na deobi šestog mesta Kadetske lige grupa „Morava“ sa šest osvojenih bodova. U 5.kolu, u subotu 7.septembra, u Svračkovcima, dočekuju Sevojno, drugoplasiranu ekipu na tabeli. Meč počinje u 11 časova.

Metalac: Jovanović, Boravnjak, Topalović, Jočović, Antić (c), Bajić, Petrović, Radonjić, Sretenović, Šmrkić, Laudanović. Igrali su još: Vićentijević, Ćurčić, Joksić, Maksimović.

Pioniri

Bane – Metalac 3:0

Pionirska selekcija poražena je od Bana iz Raške sa 3:0. Pobednik je odlučen u nastavku susreta, kada su pali i golovi. Izabranicima Dragoljuba Mirkovića ovo je prvi neuspeh u sezoni, trenutno su na deobi petog mesta sa sedam osvojenih bodova. U nedelju, 8.septembra u Svračkovcima, sa početkom u 13 časova, dočekuju ekipu Buba Mare.

Metalac: Jokić, Savković, Đunisijević, Maksimović, Milićević, Vlasonjić, Mijailović, Petrović, Joksović, Mirković (c), Grujić. Igrali su još: Talović, Pavlović, Milinković, Đorđević.

Petlići

Metalac – Javor 4:1

Petlići Metalca, koje sa klupe predvodi Nikola Jovanović, još u sredu, savladali su Javor iz Ivanjice sa 4:1, posle rezultatskog preokreta. Negativan rezultat iz prvog poluvremena (0:1), iako su bili bolji rival svih 35 minuta, nije obeshrabrio naše mališane koji su u nastavku pregazili svog protivnika. Posebno se istakao Jovica Petrović sa dva postignuta gola (45’, 58’), po gol su dodali Ilija Milićević u 47. (iz jedanaesterca) i Milan Brković u 54.minutu. Meč je odigran na stadionu „Metalac“. Po rasporedu, za vikend je bio planiran duel sa Borcem 1, ali je meč odložen. Posle tri odigrane utakmice petlići Metalca imaju maksimalan učinak i nalaze se na čelu tabele. U subotu, 7.septembra, u Svračkovcima, igraju protiv ekipe Mladosti iz Lučana.