Metalac zakazao

Gost je upisao novi poraz, a domaćin premijerni trijumf u Prvoj ligi Srbije. Po veoma teškim uslovima za igru, jaka kiša padala tokom celog meča, u duelu starih znanaca, pao je samo jedan gol za minimalnu pobedu Kraljevčana. Strelac je bio defanzivac Nemanja Miletić, Sloga (K) – Metalac 1:0 (1:0). Posle uvodnog ispitivanja snaga, prvu priliku su imali domaći fudbaleri u 15.minutu preko Janićijevića, čiji je silovit udarac sa oko 20m odbranio golman Đogatović. Metalac je prvi šut ka golu Sloge uputio u 25.minutu. Posle centaršuta Rodića pokušao je Zoranović, ali je udarcem glavom to učinio blago za dobro postavljenog Šejića. Period mirne igre koji je trajao desetak minuta prekidaju Kraljevčani. Kolosalnu priliku propušta kapiten Sloge Gobeljić, izbio je sam pred golmana Metalca i šutirao pored stative. Nekoliko minuta kasnije domaćin stiže do zaslužene prednosti. Posle dobro izvedenog prekida, s desne strane, i karambola u šesnaestercu Metalca, Miletić je uhvatio volej, lopta je zakačila nekog iz odbrane Milanovčana i završila ispod prečke nemoćnog Đogatovića - 1:0. U drugom poluvremenu domaći su se orijentisali prevashodno na odbranu gola, očekujući priliku iz kontranapada. Pokušao je trener Metalca Slavenko Kuzeljević izmenama da podigne ekipu, ali osim blage terenske inicijative ništa značajnije nije napravljeno. Opasne su bile akcije domaćina u drugih 45.minuta, mogli su Kraljevčani da dupliraju pobedu u nekoliko navrata. Dve izgledne prilike propustio je Janićijević, da bi Marušićev udarac u 74.minutu završio na stativi. Samo par minuta kasnije Đogatović je bio na novim iskušenjima. Veliku šansu imao je Anđelković, doduše posle ofsajd pozicije, da bi na odbijenu loptu natrčao Radović i primorao golmana Metalca na još jednu odličnu intervenciju. Sve u svemu, potpuno zaslužena pobeda Sloge. U okviru 3.kola Prve lige Srbije, u subotu 31.avgusta, Metalac dočekuje Proleter iz Novog Sada. Meč počinje u 20 časova.

Gradski stadion u Kraljevu. Sudija: Radovan Ćeramilac (Beograd) Strelac: Miletić u 38.minutu Žuti kartoni: Šejić, Milovanović, Anđelković, Rovčanin (Slo), Rodić, Joksimović, Lukić, B.Živković (Met).

Sloga(K): Šejić, Gobeljić (c), Milovanović, Miletić, Radosavljević (od 64. Marušić), Drašković, Lekanić, Antonijević (od 73. Rovčanin), Anđelković (od 85. Stanković), Janićijević, Radović. Tr: Dovedan

Metalac: Đogatović, Rodić, Joksimović, Lukić (od 46. Memedović), Vlašić, Gojak, Brkić, Ivanović (od 63. Liščević), Zoranović (od 48. Antelj), B.Živković (c), Ćirković. Tr: Kuzeljević