Popravljanje utiska

Na otvaranju fudbalske sezone, u okviru Prve lige Srbije, u duelu dva kandidata za visok plasman, ceo plen je odneo gost. Čačani su trijumfalno prošli kroz Milanovac, čini se lakše nego što je bilo ko očekivao. – Nismo izdržali veliki psihološki pritisak koji nosi domaći teren, iskren da budem nisam očekivao ovako slabo izdanje, nije to bila ni senka igara iz pripremnog perioda. Borac je, bez sumnje, kvalitetan tim, jedan od najvećih favorita za Super ligu, to su i pokazali. Trudili smo se, dobro se pripremali za ovaj susret, ali neoprezan početak nas je skupo koštao, iz prvog šuta primili smo gol. Bili smo u situaciji nekoliko puta da pripretimo, konkretno, u 24.minutu morao sam bolje reagovati na sjajan centaršut iz ugla. Posle rezultatskog deficita na poluvremenu, krenuli smo u nastavku sa željom da što pre izjednačimo, ali jednostavno nije išlo, na kraju smo mogli biti i ubedljivije poraženi. Meč protiv Borca moramo što pre da zaboravimo i sve snage usmerimo ka narednom protivniku- istakao je Boško Dopuđ. Skor na početku je negativan, a situacija je jasna i čista – Metalac mora do pozitivnog rezultata protiv Kraljevčana, u drugom kolu. – Igramo protiv tima koji zaslužuje svaki respekt. Slična situacija kao kod nas, mnogo novih igrača, nov trener, igraju na svom stadionu i sigurno će imati dodatni motiv da se predstave publici u najboljem izdanju. Bez obzira što smo pretrpeli poraz u prvom kolu, naše ambicije u ovoj sezoni su da se upustimo u borbu za najviši plasman i stoga nam je svaki meč od velike važnosti. Idemo u Kraljevo da se nadigravamo, smatram da je breme favorita na našim plećima. Imamo snage, želje i znanja da dođemo do postavljenog cilja. Pružićemo maksimum, a da li će to biti dovoljno za rezultat koji priželjkujemo, znaće se posle 90 minuta – zaključio je stameni štoper Milanovčana.

Sloga i Metalac su do sada odigrali osam utakmica za bodove. Uspešniji su Milanovčani, zabeležili su pet pobeda, jedan meč završen je bez pobednika, uz dve pobede Kraljevčana. U prošloj sezoni skor je polovičan, obe ekipe odbranile su domaći teren. U jesenjem duelu slavio je Metalac 2:0, Sloga se revanširala u prolećnom delu sezone identičnim rezultatom. Trener Metalca Slavenko Kuzeljević za nastupajući duel neće moći da računa na usluge povređenih Nikolića i kapitena Lukovića.

Prva liga Srbije / 2.kolo / Sloga (K) - Metalac / subota, 24. avgust / 17 časova / Gradski stadion u Kraljevu.