Dve pobede i remi

Mlađe kategorije FK Metalac krenule su sa takmičarskim utakmicama. Omladinci su kao cilj zacrtali plasman u kvalitetnu ligu Srbije. Predvođeni novim trenerom, Milošem Boškovićem, uspešno su otvorili sezonu. Kao gosti savladali su veoma neugodnu ekipu Sušice iz Kragujevca rezultatom 3:2 (0:1). Domaćina je načeo Željko Drobnjak u 56. minutu, da bi onda na scenu stupio Stefan Milošević golovima u 79. (iz jedan.) i 89. minutu. U narednom kolu, već u sredu, 21. avgusta, na domaćem terenu u Svračkovcima, naši omladinci će odmeriti snage sa vršnjacima iz Ivanjice, ekipom Javora koja je u prvom kolu ubedljivo savladala čačansku Slobodu. Početak meča zakazan je za 17.30 časova. Dobar start zabeležili su i kadeti. Izabranici Željka Glišovića pobedili su, u Svračkovcima, ekipu Sušice (dvomeč omladinaca i kadeta) sa 3:0 (3:0). Dvostruki strelac bio je Filip Sretenović u 2. i 34. tačku na „i“ stavio je Marko Šmrkić u 43. minutu. Naši kadeti su domirali terenom, u drugom poluvremenu propustili još nekoliko izglednih prilika tako da je rezultat mogao biti i ubedljiviji. Ostaje verovanje da će realizatorske sposobnosti biti izražene i u sredu, u meču sa Javorom u Ivanjici, u okviru 2.kola kadetske lige grupa „Morava“. Meč počinje u 17.30 časova. Rokada je zabeležena i na klupi pionira. Prošlogodišnji šef omladinaca, Dragoljub Mirković, preuzeo je brigu o dečacima rođenim 1999. i 2000.godine. U prvom kolu, mališani Metalca gostovali su u Vrnjačkoj Banji i protiv istoimene ekipe podelili bodove, rezultat - 1:1. Strelac gola za našu ekipu bio je David Mirković u 80. minutu. U vanrednom kolu, u sredu, očekuje ih duel sa ekipom Čačak 94. Petlići, koje sa klupe predvodi novi trener Nikola Jovanović, svoju prvu takmičarsku utakmicu odigraće u sredu, 21. avgusta, protiv ekipe Orlovca iz Mrčajevaca. Meč se igra u Svračkovcima i počinje u 16 časova.