Takovo – Metalac 0:3

Prvu utakmicu po povratku sa druge faze priprema, fudbaleri Metalca odigrali su protiv zonaša Takova i ubedljivo trijumfovali – 3:0. U prvih 45.minuta prvoligaš je stvorio tri dobre prilike ali iskoristio je samo jednu, na centaršut Milana Vignjevića, s desne strane, odlično se u kaznenom prostoru snašao Zlatko Liščević i poslao loptu iza leđa golmana Milenkovića. Igrao se 37.minut. Do drugog gola Metalac stiže u 66.minutu, dijagonalu Stanića i neodlučnost štopera Takova iskoristio je brzonogi Nikola Ćirković i rutinski duplirao prednost. Tačku na ovaj susret stavio je Bojan Zoranović, posle solo prodora u poslednjim trenucima meča. Po prvi put u dresu Metalca pojavile su se i potencijalne novajlije, Đurić i Petrić. Osim povređenog Nikolića, napora su bili pošteđeni najiskusniji prvotimci – Luković, Gojak i B.Živković. Generalnu probu pred početak prvoligaških izazova izabranici Slavenka Kuzeljevića imaju u subotu, 10.avgusta, protivnik će biti Železničar iz Lajkovca a susret će se odigrati sa početkom u 20.00h, na milanovačkom hramu fudbala.

Stadion: Gradski. Gledalaca: oko 200. Sudija: Stefan Gačić (G.Milanovac). Strelci: Liščević u 37, Ćirković u 66. i Zoranović u 89.minutu.

Takovo: Milenković, Nikolić, Filipović, Mirković, Milovanović, Vujičić, Martinović, Živković, Strizović, Starčević. Igrali su još: Hadžić, Miletić, Spasojević, Vujović, Bošković, Dragojević, Petrović, Krstić, Milošević. Tr: Mijailović

Metalac: Pejović, Đurić, Petrić, Dragačević, Dopuđ, Liščević, Panić, Owusu, Vignjević, Mladenović, Antelj. Igrali su još: Đogatović, Rodić, Joksimović, Kosić, Sedlar, Ivanović, Brkić, Ćirković, Stanić, Zoranović, Lukić. Tr: Kuzeljević