Nerešeno i pobeda protiv Mladosti

Prvoligaš iz Milanovca odigrao je još jedan dvomeč na Zlatiboru. Ovog puta za protivnika je imao ekipu iz svog ranga takmičenja, osetno pojačanu Mladost iz Lučana.

Metalac – Mladost (L) 1:1

U prvom meču trener Kuzeljević ne može biti zadovoljan izdanjem svojih izabranika. Imali su Lučanci stalnu terensku inicijativu, bolje prilike, i da nije bilo raspoloženog Pejovića na golu, koji je u nekoliko navrata sjajno intervenisao, ko zna kakav bi bio epilog. Najbolju priliku u prvom poluvremenu Mladost je propustila u 37.minutu kada Gavrić nije realizovao jedanaesterac, lopta je završila na prečki. Iskupio se početkom drugog poluvremena, posle centaršuta bivšeg centarfora Milanovčana Betolingara i odbijene lopte, najbolje se snašao i savladao Pejovića. Metalac dolazi do izjednačenja u 80.minutu preko Bojana Zoranovića nakon centaršuta Owusua s leve strane. Najviše je skočio i rutinski matirao golmana Mladosti.

Gledalaca: oko 50. Strelci: Zoranović u 80. za Metalac, Gavrić u 48. minutu za Mladost.

Metalac: Pejović, Kosić, Dragačević, Dopuđ, Panić, Liščević, Lukić, Owusu, Mladenović, Vignjević, Antelj. Igrali su još: Zoranović, Pavlović, Mijailović.

Metalac – Mladost (L) 1:0

Drugi duel doneo je znatno bolju igru Metalca, zaigrali su Milanovčani kvalitetnije i zasluženo pobedili. Gol odluke postignut je u 30. minutu. Prekid s desne strane izveo je Rodić, u kaznenom prostoru se najbolje snašao Bojan Zoranović, šutirao, lopta je na putu do gola zakačila nekog iz odbrane Mladosti, promenila pravac i završila iza leđa Jankovića. Drugi gol Zoranovića protiv Mladosti, treći na pripremama. Mogao je centarfor Milanovčana i do het-trika, ali njegov udarac sa 6-7m završio je van okvira gola. Imala je i Mladost svoje šanse, ali je iz svih kritičnih situacija Đogatović izašao kao pobednik.

Gledalaca: oko 100. Sudija: Milan Nedeljković (Užice). Strelac: Zoranović u 30.minutu

Metalac: Đogatović, Rodić, Joksimović, Sedlar, Gojak, Luković, Ivanović, B.Živković, Ćirković, Stanić, Zoranović. Igrali su još: Panić, Antelj, Dopuđ, Dragačević. Tr: Kuzeljević

Mladost: Janković, Bošković, Milunović, Golemić, Petrović, Avramović, Stojanović, Milosavljević, Živadinović, Pešić, Grujičić. Igrali su još: Petrović, Tomović, Betolingar. Tr: Milovanović