Bez pobede u dvomeču sa Subotičanima

partizanbb

Metalac je, u subotu, odigrao dve kontrolne utakmice, obe protiv istog rivala ekipe Spartaka iz Subotice. Trener Slavenko Kuzeljević ravnomerno je rasporedio minutažu na sve igrače.

Metalac – Spartak 1:1

U prvom dvomeču nije bilo pobednika, konačan rezultat bio je 1:1. Poveo je Metalac golom Nikole Ćirkovića, da bi Subotičani izjednačili u poslednjim trenucima meča preko Džugurdića, iz prestrogo dosuđenog jedanaesterca. Metalac: Pejović, Kosić, Dopuđ, Sedlar, Dragačević, Panić, B.Živković, Liščević, Owusu, Mladenović, Ćirković. Igrali su još: Pavlović, Mijailović.

Spartak: Janošević, Antonić, Slijepčević, Marković, Vidović, Jocić, Jondić, Ljubenović, Mezei, Džugurdić, Milivojev. Igrali su još: Matijašević, Požar, Savić.

Metalac – Spartak 0:1

U drugom susretu zaigrali su fudbaleri koji su, u ovom trenutku, najbliži startnoj postavi. Viđena je velika borba na sredini terena, bez mnogo šansi. Fudbaleri Spartaka su imali blagu terensku inicijativu, koju su na kraju materijalizovali sa jednim postignutim golom. Meč je odlučila minijatura Aleksandra Noskovića u 67.minutu, kada se oslobodio svog čuvara i sa ivice kaznenog prostora pogodio gornji ugao Đogatovićevog gola. Ono što može da zabrine sve u taboru Milanovčana, više od rezultata, je stanje povrede štopera Dragomira Nikolića, koji je u 40.minutu morao van terena.

Sledeću utakmicu na pripremama fudbaleri Metalca će odigrati protiv ekipe Slobode iz Tuzle.

Stadion: „Švajcarija“. Gledalaca: oko 100. Sudija: Miloš Vitić (Užice). Strelac: Nosković u 67.minutu. Crveni karton: Stevanović (Spartak).

Metalac: Đogatović, Rodić, Gojak, Nikolić (Kosić), Joksimović, Lukić, Luković, Ivanović, Stanić, Vignjević, Zoranović. Tr: Kuzeljević

Spartak: Jovanić (Aleksić), Farkaš, Milošević, Šarac, Cicmil, Radović, Stevanović, Torbica, Nosković, Trivunović, Puškarić. Tr: Kurćubić