Metalac – Sloboda Point 3:0 (2:0)

Prvoligaš iz Milanovca u potpunosti je nadigrao superligaša iz Užica i zabeležio ubedljivu pobedu, Metalac – Sloboda Point 3:0 (2:0). Sjajno su igrali izabranici Slavenka Kuzeljevića, kombinovani tim Užičana nije imao rešenja za nadahnute Milanovčane i prava je šteta što rezultat nije bio i ubedljiviji. Metalac je poveo u 6.minutu preko Bojana Gojaka, najviše je skočio u šesnaestercu Slobode, i sa 7m pogodio cilj. Prethodio je sjajno izveden korner Vignjevića. U 12.minutu, Metalac stiže do drugog gola. Neuspelu ofsajd zamku Užičana, iskoristio je Bojan Zoranović i lagano matirao Tasića. Prvi gol mladog centarfora na letnjim pripremama. Najbolju šansu u prvom delu igre crveno-crni imali su na isteku 19.minuta. Ivanović je u srcu šesnaesterca igrao rukom, sudija Vitić je dosudio jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo kapiten Međedović, ali je Đogatović pokazao da će biti veliko pojačanje za Metalac. U drugom poluvremenu, trener Kuzeljević je na teren poslao novu postavu. Igra se odvijala, pretežno, između dva kaznena prostora. Milanovčani su kontrolisali igru i prvu šansu pretvorili u gol. U 54.minutu, Dragomir Nikolić je sjajno izveo slobodan udarac, sa oko 20m, i pogodio gornji ugao golmana Tasića. Mogla je Sloboda do smanjenja rezultata u dva navrata, ali se oba puta isprečio izvanredni Pejović na golu. S druge strane, odmah po ulasku u igru, Mladenović je mogao da dodatno uveća vođstvo Metalca, kada se sam našao isred gola Užičana. Šutirao je iz prve, međutim, pored gola. Ukazala se šansa i trećem Bojanu, u ekipi iz Milanovca, Mijailoviću da se upiše u strelce, ali su u poslednjem trenutku njegov udarac izblokirali štoperi Užičana. U subotu, fudbalere Metalca očekuje dvomeč protiv ekipe subotičkog Spartaka.

Zlatibor- SC Palisad. Gledalaca: oko 100. Sudija: Miloš Vitić (Užice). Strelci: Gojak u 6, Zoranović u 12 i Nikolić u 54.minutu.

Metalac: Đogatović, Rodić, Joksimović, Gojak, Dopuđ, Lukić, Luković, Ivanović, Vignjević, Ćirković, Zoranović. Igrali su još: Pejović, Kosić, Dragačević, Nikolić, Sedlar, Brkić, Liščević, B.Živković, Stanić, Mladenović, Owusu, Pavlović, Mijailović.

Sloboda: Tasić, P.Đurić, Mijić, Ristanović, Miličić, Prišunjak, Vidić, Jovanović, Živanović, Đerić, Memedović. Igrali su još: Ogava, Okuno, Rizovski, Stanojević, Andrić, S.Đurić, Petrović, Roland, Radulović.