JAVOR – METALAC 1:1

U sklopu priprema za narednu sezonu, fudbaleri Metalca odigrali su juče u Ivanjici utakmicu sa superligašem Javorom.

Bila je to pre svega borbena utakmica, sa mnogo trčanja, konačnih 1:1 je i najpravedniji ishod meča. Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri uz maksimalno uvažavanje protivnika. Počelo je udarcem Ivanovića u 6.minutu, sa oko 17m, a na drugoj strani zapretio je Stojaković, sa slične razdaljine, iz slobodnog udarca. Blagu terensku inicijativu, domaćin je krunisao u 35.minutu. Ubačenu loptu u prazan prostor, od strane Stojakovića, prihvatio je Onjilo, driblingom se oslobodio golmana Đogatovića i poslao u mrežu. Iako su, u nastavku, treneri obeju ekipa dosta izmenili sastave, ritam utakmice nije padao. Metalac je pojačao ritam, preneo igru na polovinu Ivanjičana i došao do izjednačenja u 65.minutu. Mat u dva poteza. Štoper Boško Dopuđ u ulozi začetnika akcije i asistenta, a Nikola Ćirković kao neumoljivi egzekutor, tako što je dubinsku loptu sa preko 40m, sproveo u mrežu glavom, pored loše postavljenog Glintića. Do kraja meča, Javor je imao dva dobra pokušaja preko Josovića, na drugoj strani svoj udarac je oprobao Sedlar. Međutim, rezultat se nije menjao. Inače, stručni štab Milanovčana, u jučerašnjoj utakmici, nije mogao da računa na lakše povređenog Bojana Živkovića.

U nedelju, 21.jula, fudbaleri Metalca odlaze na dvonedeljne visinske pripreme na Zlatibor.

Stadion Javora. Gledalaca: oko 200. Sudija : Milorad Milićević (Ivanjica). Strelci: Onjilo u 35. za Javor, a Ćirković u 65.minutu za Metalac.

Javor: Lazović, Đorđević, Miletić, Milović, Počuča, Tomčić, Vidić, Veselinović, Radivojević, Onjilo, Stojaković. Igrali su još: Glintić, Gojačanin, Knežević, Vlašić, Petrović, Docić, Đokić, Kana Tese, Josović, Milenković, Dražić. Tr: Bogićević

Metalac: Đogatović, Rodić, Joksimović, Gojak, Nikolić, Luković, Lukić, Ivanović, Vignjević, Ćirković, Zoranović. Igrali su još: Pejović, Liščević, Stanić, Dopuđ, Panić, Kosić, Sedlar, Dragačević, Mladenović, Owusu, Mijailović, Pavlović. Tr: Kuzeljević

Prilog sa utakmice možete pogledati ovde.