Metalac – Partizan (BB) 2:0 (2:0)

Fudbaleri Metalca zabeležili su pobedu u prvoj kontrolnoj utakmici na letnjim pripremama. Na svom stadionu, pred oko 200 gledalaca savladali su ekipu Partizana iz Bumbarevog Brda sa 2:0 (2:0). Oba gola postigao je momak koji je još na probnom radu Miroslav Stanić. Provera protiv srpskoligaša poslužila je treneru Kuzeljeviću da isproba različite varijante, ukaže šansu svim raspoloživim snagama, sem kapitenu Lukoviću, koji zbog lakše povrede nije izlazio na teren. Milanovčani su od samog starta nametnuli svoj ritam igre. Vidljiva je bila želja da kroz brzu pas igru, bez mnogo dodira dođu u situaciju da “spoje” jedinog isturenog igrača Bojana Zoranovića. Jednostavnim rešenjima, momci u plavim dresovima su bili permanentna opasnost po gol gostiju, a posebno je bila aktivna desna strana, na kojoj su na pravi način sarađivali Dalibor Rodić i Milan Vignjević. Sve je to rezultiralo ubedljivim vođstvom već u uvodnom delu susreta. Dupli pas Vignjevića i Rodića, uz sjajan centaršut hitronogog beka domaćih u gol je pretvorio Miroslav Stanić – 1:0. Igrao se 2.minut. Po sličnom scenariju, samo šest minuta kasnije, Metalac je udvostručio vođstvo, na centaršut Aleksandra Ivanovića, ponovo je u kaznenom prostoru Partizana spretno reagovao Miroslav Stanić - 2:0. U tom trenutku se činilo da će skromni sastav iz Bumbarevog Brda pretrpeti rezultatsku katastrofu. Međutim, uspostavljena autoritativnost na terenu nije valorizovana novim golovima. Šanse su propuštali Ivanović, Liščević, Pavlović, Ćirković… S druge strane, gost je u dva navrata ozbiljno pripretio, ali su čuvari mreže domaćeg tima sjajno intervenisali – Đogatović u prvom, a Pejović na početku drugog poluvremena. S obzirom na činjenicu da se nalazimo u prvoj fazi pripremnog perioda i da je ritam treninga izuzetno visok, struka Metalca može biti zadovoljna kako su igrači odreagovali u uvodnih 90 minuta. U petak, 19. jula sledi nova provera i to protiv superligaša Javora. Meč se igra u Ivanjici.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 200.

Sudija : Dušan Armuš (G. Milanovac). Strelci: Stanić u 2. i 8. minutu.

Metalac: Đogatović, Gojak, Dopuđ, Rodić, Joksimović, Panić, Lukić, Ivanović, Vignjević, Stanić, Zoranović. Igrali su još: Pejović, Owusu, Nikolić, Sedlar, Dragačević, Kosić, Liščević, B.Živković, Mladenović, Ćirković, Pavlović, Mijailović. Tr: Kuzeljević

Partizan (BB): Vujović, Gajović, Jevtović, Zucović, Čabak, Radojković, Obrović, Marić, Sedlarević, Ljubisavljević, Milojević. Igrali su još: Jovičić, Jovanović, Milovanović, Štrbac, Dimitrijević, Aksentijević, Gligorijević, Erak, Aleksić.