Polovičan učinak mlađih selekcija

Mlađe selekcije FK Metalac zabeležile su polovičan učinak proteklog vikenda. Omladinci su, u okviru 29. kola, savladali Arsenal iz Kragujevca sa 5:1 (2:0). Razlika u klasi bila je očigledna u korist izabranika Dragoljuba Mirkovića. Golovi na početku i na kraju prvog poluvremena prelomili su meč. Svoj golgeterski niz nastavio je Stefan Milošević, pogodio je u 61. i 70., goste su načeli Bojan Mijailović u 4. i Darko Pavlović u 43., da bi tačku na ovu utakmicu stavio Filip Ilić u 90.minutu. Kolo pre kraja, Metalac je na 2.mestu sa 70 bodova, bod manje od Novog Pazara. Za vikend pada odluka, koja će ekipa u baraž za popunu kvalitetne lige Srbije. Naši omladinci putuju u Priboj, na megdan s FAP-om, dok Novi Pazar dočekuje trećeplasiranu Šumadiju 1903.

Pioniri su, takođe, nastavili pobedonosni niz, upisavši i četvrtu uzastopnu pobedu. Savladali su, kao gosti, ekipu užičkog Jedinstva sa 1:0. Strelac gola bio je Dimitrije Jočović u 75. minutu. Vredno je istaći da su u startnoj postavi Milanovčana debitovala četiri dečaka 2000-og godišta. Posle 29 odigranih utakmica, izabranici Dragoslava Nedeljkovića su na 5.mestu sa 48 bodova. U poslednjem kolu sledi duel, na domaćem terenu, sa ekipom BIP-a iz Čačka, meč koji mnogo toga rešava. Tri ekipe se bore za prvo mesto, BIP i Sloboda Point imaju po 69, kraljevačka Sloga 68 bodova.

Za razliku od omladinaca i pionira, kadeti su u negativnoj seriji. Doživeli su novi poraz, ovoga puta od lučanske Mladosti, i to na svom bunjištu, sa 1:0. Pretrpljen poraz neće mnogo toga promeniti, bar što se tiče poretka na tabeli. Izabranici Željka Glišovića su, i dalje, na 8.mestu sa 39 bodova. U poslednjem kolu igraju sa FAP-om u Priboju (dupli program-omladinci i kadeti). Petlići su zabeležili polovičan učinak. Prvo su, u utorak, u odloženom 22. kolu, deklasirali ekipu Šumadije iz Brđana rezultatom 18:0. Luka Maksimović je postigao sedam, Veljko Mijailović šest, Vukašin Milosavljević dva gola, po jedanput su bili precizni Damjan Pavlović, Aleksandar Đorđević i Stefan Asanović. Za vikend, u redovnom 24. kolu, poraženi su u Mrčajevcima, od ekipe Orlovca sa 3:0. Naši mališani su nastupili u znatno izmenjenom sastavu, tako da se i tu može tražiti uzrok visokog poraza. Sledi duel protiv Takova.