Razigrani omladinci i pioniri

Četiri pobede, dva poraza uz jedan nerešen susret bilans je mlađih selekcija FK METALAC tokom protekle nedelje. Omladinska selekcija zabeležila je dve pobede, identičnim rezultatom- 2:0. Prvo su, u sredu, kao gosti u Bajinoj Bašti, savladali ekipu Sloge, golovima Stefana Miloševića u 41. i 60. minutu, da bi u subotu, 25.maja, na domaćem terenu, u okviru 28.kola slavili protiv lučanske Mladosti. Golovi su postignuti u samoj završnici meča. Lučance je načeo Filip Ilić u 84. minutu, pogotkom iz jedanaesterca, da bi konačan rezultat postavio Mirza Idrizović u 88. Milanovčani su i dalje na drugom mestu na tabeli, Omladinske lige „Morava“, sa 67 bodova, četiri manje od Novog Pazara, koji ima utakmicu više. U narednom kolu Pazarci su slobodni (Erdoglija istupila iz lige), a Metalac dočekuje ekipu Arsenala iz Kragujevca. Meč se igra u subotu, 1.juna u Svračkovcima, sa početkom od 17 časova. Pioniri su, takođe, vezali dva trijumfa. U sredu su porazili domaću, Šumadiju 1903 rezultatom 3:2 (0:0). Precizni su bili Dejan Radojićić u 46., Lazar Maksimović u 59. i Andrija Đunisijević u 72. minutu. Dobru formu potvrdili su pobedom u nedelju nad ekipom Vrnjačke Banje sa 2:0. Oba gola pala su u prvom poluvremenu. Strelci su bili Strahinja Mrlješević u 23. i Andrija Đunisijević u 30.minutu. Posle 28. kola, izabranici Dragoslava Nedeljkovića zauzimaju petu poziciju na tabeli Pionirske lige“Morava“ sa 45 bodova. U subotu gostuju ekipi užičkog Jedinstva. Za razliku od omladinaca i pionira, kadeti neće po dobrom pamtiti proteklu nedelju. Pretrpeli su dva poraza. Prvi u sredu, na strani, od Sloge iz Bajine Bašte - 5:2 (Marko Šmrkić 25.,Nikola Vuković 54), a drugi u nedelju, na domaćem terenu od Sevojna sa 2:0. Naši kadeti su na osmom mestu sa 39 bodova. U okviru 29. kola, u subotu, 1.juna dočekuju lučansku Mladost. Meč se igra u Svračkovcima sa početkom od 15 časova. Petlići su u derbiju prvenstva podelili bodove sa ekipom Mladost Radost iz Čačka. Dobra utakmica, mnogo šansi, nedostajali su golovi da utisak bude potpun. Na kraju, 0:0. Mališani našeg kluba, posle 23. kola zauzimaju drugo mesto na tabeli sa 51 bodom, dva manje od Mladosti. U subotu sledi gostovanje Orlovcu u Mrčajevcima.