PROLETER (NS) - METALAC 2:1 (0:0)

Fudbaleri Metalca nastavili su sa promenljivim rezultatima. U derbiju 32. kola Prve lige Srbije poraženi su od ekipe Proletera iz Novog Sada rezultatom 2:1 (0:0). Gol za našu ekipu postigao je Nemanja Mladenović u 73.minutu (udarcem sa oko 20m), dok su strelci za domaćina bili Gjorgi Tanušev u 62. i Srđan Vujaklija u 86. minutu. Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri. Metalac je propustio sjajnu šansu preko Živadinovića, u 12.minutu. Pokušao je sa 7-8m glavom, ali je sreća bila saveznik golmana Drinića, lopta je završila tik pored stative. Domaćin je pretio udarcima iz daljine, ali je Matek bio na visini zadatka. U nastavku susreta, Proleter je diktirao ritam. Imao bolje prilike, ali je Metalac mogao prvi do gola posle sjajnog udarca Ivanovića. Gađao je gornji desni ugao, ali je golman Novosađana potvrdio kvalitet. Usledili su golovi,  po jedan na obe strane (Tanušev,Mladenović), nerešen rezultat je bio na dohvat ruke, ali je nepažnja u završnim trenucima meča skupo koštala  Milanovčane. Više nije bilo vremena za promenu rezultata. Ovim porazom Metalac se znatno udaljava od pozicije broj tri. Sa 53 boda, nalazi se na deobi petog mesta sa ekipom Jedinstva (UE).

Stadion: „Slana bara“. Gledalaca: oko 300.

Sudija: Radovan Ćeramilac (Beograd).

Strelci: Tanušev u 62. i Vujaklija u 86. za Proleter, Mladenović u 73. minutu za Metalac.

Žuti kartoni: Tanušev (Pro), Nikolić (Met).

Proleter (NS): Dam. Drinić, Tanasin, Kavčić, Tanušev, Stanojev, Žigić (c), Lekić, Babić (od 63. Stančetić), Dar. Drinić (od 64.Vujaklija), Mićić (od 78. Rašiovan), Švonja. Tr: Lalatović

Metalac: Matek, Liščević, Filipović, Dopuđ (od 76. Sedlar), Nikolić, Luković (c), Ivanović (od 66. Ružičić), B.Živković, Kosić (od 67. Mladenović), Krpić, Živadinović. Tr: Petrović