Metalac-Radnički

U sudaru ranjenih rivala, apsolutno bolji bili su domaći fudbaleri koji su bez većih napora savladali nemoćnu gostujuću ekipu. Milanovačka publika uživala je u dinamičnom meču i golovima. Ni kiša, koja je neprestano padala nije pokvarila celokupni utisak. Domaćin je dominirao terenom, upisao nove bodove i ostao u igri za treću poziciju. U okviru 31. kola Prve lige Srbije, Metalac – Radnički (NP) 4:0 (2:0).

Novopazovčani su doživeli tri poraza u nizu, doveli sebe u gotovo bezizlaznu situaciju i ovo im je bila jedna od poslednjih prilika da uhvate priključak u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa. Nošeni tim motivom, bolje su otvorili utakmicu, imali početnu inicijativu iz koje se izrodilo i prvo uzbuđenje pred golom Metalca. Igrao se 8. minut, kada je napadač Čečarić izašao pred Mateka, šutirao u levi donji ugao ali je golman Milanovčana sjajno reagovao. Kazna je brzo stigla, već u 12.minutu. Lopte se u šesnaestercu gostiju, dokopao Živadinović, na koga je nepropisno startovao štoper Radin. Sudija je pokazao na jedanaesterac, siguran realizator bio je kapiten Luković- 1:0. Od tog trenutka Metalac preuzima kontrolu nad utakmicom. Videla se želja da se popravi utisak u odnosu na neka prethodna slabija izdanja i da se što pre osigura pobeda. U 25. minutu ponovo se zatresla mreža Radničkog. Rutiner Živadinović je iskoristio usnulost odbrane gostiju i, posle dodavanja kapitena Lukovića, sa desetak metara savladao nemoćnog Miloševića- 2:0. Metalac je dominaciju u nove golove pretvorio početkom drugog poluvremena. Igrao se 48.minut. Na centaršut Ivanovića sa desnog boka glavom je pokušao Živadinović, sa 5-6m pogodio je stativu, da bi odbijanac Ćirković pretvorio u gol- 3:0. Deset minuta kasnije najlepša akcija na utakmici krunisana je i četvrtim golom. Dugo je kombinovao vezni red Metalca, akciju je započeo Luković proigravanjem Ćirkovića po desnoj strani, a ovaj idealno prošao i uposlio Ivanovića kome nije bilo teško da sa ivice peterca pogodi cilj- 4:0. Posle četvrtog gola, domaćin je usporio ritam i mirno čuvao prednost. Međutim, i iz takve igre, šanse su se nizale jedna za drugom. Najzapaženiji akter meča, Predrag Živadinović, našao se nekoliko puta u izglednim pozicijama (73, 78, 88), ali lopta nije htela u gol,završavala je iznad ili pored gola. Radnički se u nastavku branio, tek po neki udarac iz daljine, kao pokušaj Krstovića u 80.minutu dovoljan da se Matek još jedanput istakne.

Trener Metalca, Vladica Petrović, pružio je šansu i poletarcima Mijailoviću i Stanojeviću, koji su pokazali svoj raskošan talenat. Rezultat se do kraja nije menjao, ostalo je 4:0. Sveukupno, bila je ovo još jedna kvalitetna partija Milanovčana, šesnaesta prvenstvena pobeda (53 boda), dovoljna za deobu četvrtog mesta na tabeli sa ekipom Jedinstva (UE).

Stadion: “Metalac”. Gledalaca: oko 1000.

Sudija: Srđan Jovanović (Beograd).

Strelci: 1:0- Luković u 12. (iz jedanaesterca), 2:0-Živadinović u 25., 3:0- Ćirković u 48., 4:0- Ivanović u 58.minutu.

Žuti kartoni:Ćirković, Stanojević (Met). Crveni karton: Stanojević (Met) u 90. minutu.

Metalac: Matek, Liščević, Filipović (od 64. Stanojević), Luković (c), Nikolić, Dopuđ, Ćirković, Ivanović (od 73. Kuveljić), Živadinović, B.Živković (od 63. Mijailović), Krpić. Tr: Petrović

Radnički (NP): Milošević, Saračević, Trajković, Zagorac, Radin, Haska, Čečarić (od 62. Krstović), Petković, Dragićević, Bondžić (od 52. Isailović), Čeprnja (c) (od 60. Gajić). Tr: Vanić