Stopostotan učinak

Mlađe selekcije FK METALAC za sobom imaju još jedan uspešan vikend. Tri domaćinstva, sve tri pobede i to bez primljenog gola. Kuriozitet, sve u okviru 26. kola.

Omladinci su pobedili ekipu Goča iz Vrnjačke Banje rezultatom 1:0. Gol je postigao Uroš Ristović u 50. minutu. Izabranici Dragoljuba Mirkovića su drugi na tabeli sa 61 bodom, četiri manje od Novog Pazara, koji ima utakmicu više. U vanrednom kolu, u sredu, Milanovčani putuju u Bajinu Baštu, gde će odmeriti snage sa Slogom, šestoplasiranim timom na tabeli. Kadeti su bili uspešniji od komšijskog Čačka 94 istovetnim rezultatom (1:0). U samoj završnici utakmice mrežu gostiju zatresao je Nebojša Bajić. Igrao se 87. minut. Trener kadetske selekcije, Željko Glišović, može da bude zadovoljan izdanjem svoje ekipe. Forma je u usponu, što pokazuje i trenutni položaj na tabeli, šesto mesto sa 39 bodova. U sredu, sledi gostovanje u Bajinoj Bašti. Protivnik je četvrtoplasirana Sloga (dupli program-omladinci i kadeti). Najubedljiviji ovog vikenda bili su pioniri. Savladali su poslednjeplasiranu Slobodu iz Čačka sa 3:0. U strelce su se upisali Dejan Radojičić u 6., Andrija Đunisijević u 12. i Jovan Joksović u 65. minutu. Izabranici Dragoslava Nedeljkovića pozicionirani su na sedmom mestu sa 39 bodova. U sredu, u okviru 27. kola, gostuju u Kragujevcu, ekipi Šumadije 1903. Petlići nisu bili aktivni ovog vikenda. Utakmica 22. kola Okružne lige, u Brđanima, između Šumadije i Metalca odložena je na zahtev domaće ekipe. Novi terim odigravanja meča biće naknadno određen. Došlo je i do promena na tabeli. Prva je Mladost Radost sa 52 boda, Metalac je drugi sa 50 bodova.