BEZ SUPERLIGE

Milanovčani su poraženi u Kraljevu. Domaćin je bio motivisaniji, bolji u većem delu susreta, na kraju i konkretniji. U okviru 30.kola Prve lige Srbije, Sloga (Kv) – Metalac 2:0 (1:0). Agresivniju igru u prvom poluvremenu, Sloga je materijalizovala sa jednim golom. Do prednosti je došla u ranoj fazi utakmice, praktično, iz prvog šuta. Strelac je bio Anđelković u 8.minutu. Bledo izdanje fudbalera Metalca u prvih 45.minuta, bez šuta u okvir gola. U nastavku susreta zaigrali su znatno angažovanije, stvorili dve izgledne prilike, međutim, do rezultatskog preokreta nije došlo. Sve dileme, otklonio je Drašković golom u 73.minutu. Ovim porazom Milanovčani su, teoretski, izgubili sve šanse da se nađu u elitnom rangu takmičenja (zaostatak za Čukaričkim iznosi trinaest bodova, četiri kola pre kraja). Posle 30 odigranih utakmica, Metalac je, sa 50 bodova, na deobi četvrtog mesta sa Proleterom (NS) i Jedinstvom (UE).
Gradski stadion u Kraljevu.

Gledalaca: oko 900.

Sudija: Slobodan Veselinović (Valjevo).

Strelci: Anđelković u 8. i Drašković u 73.minutu. Žuti kartoni: Milovanović, Brkić (Slo), B.Živković, Sedlar, Nikolić (Met).

Sloga (Kv): Božović, Gobeljić, Milovanović, Miletić, Drašković (od 80. Antonijević), Radosavljević, Brkić (od 63. Rovčanin), Anđelković (od 90. Vulić), Trnavac, Radović, Đorđević. Tr: Milovanović

Metalac: Matek, Kosić, Owusu, Liščević (od 44. Ružičić), Nikolić, Sedlar, Ćirković, B.Živković (c), Krpić, Kuveljić (od 46. Živadinović), Mladenović (od 70. Vignjević). Tr: Petrović