Lakim korakom do tri boda

U okviru 29. kola Prve lige Srbije, Metalac je pobedio na svom terenu ekipu Teleoptika lakše nego što to govori rezultat. Posle dva uzastopna poraza, Milanovčani su uspeli da upišu novu trojku, pružajući publici dinamičnu fudbalsku predstavu, sa ne toliko lepote u igri ali sa dosta trčanja, borbenosti i požrtvovanja. I pored toga što su im bodovi bili neophodni Zemunci su se odlučili za nešto oprezniju igru, vrebajući šanse iz retkih kontranapada. Posle prvih 30.minuta susreta, na semaforu je pisalo, Metalac - Teleoptik 2:0 .

Fudbaleri Metalca su meč počeli na furiozan način. Već u 5.minutu Ćirković je prošao po desnoj strani, uputio upotrebljiv centaršut, ali je golman Janošević bio brži od centarfora Krpića i sigurnom intervencijom sprečio promenu rezultata. Te sreće nije bio deset minuta kasnije. Posle loše odbijene lopte od strane odbrane Teleoptika, kapiten domaćih Luković je odapeo strelu sa 25m koja je pogodila pravo u cilj- 1:0. Na drugi gol se nije dugo čekalo. Igrači sredine terena domaćeg tima su dugo kombinovali, lopta je došla do Mladenovića koji je sjajnim centaršutom pronašao agilnog Krpića, a ovaj udarcem glavom poslao loptu iza leđa nemoćnog golmana gostiju- 2:0. Do kraja prvog poluvremena, domaći tim je mogao da poveća prednost ali nedostajalo je sportske sreće i nesebičnosti kod pojedinih fudbalera.

Uvodni deo i sredina drugog poluvremena, karakteriše veliki broj duela na ivici faula kao i previše netačnih pasova. Prvu priliku za promenu rezultata imali su gosti u 54.minutu kada je Marković prošao po desnoj strani, obišao i poslednju prepreku Owusua, šutirao na gol ali je Matek sjajno reagovao i sprečio siguran pogodak. Ekipa Teleoptika igrala je znatno angažovanije i konkretnije u drugom poluvremenu što je rezultiralo u dužem vremenskom intervalu posed lopte, sa većim brojem napada ka golu Metalca i veoma žustrom igrom ( 4 žuta kartona u poslednjih 30.minuta susreta). Terensku inicijativu, materijalizovali su u 80. minutu preko rezerviste Džugurdića. Malo je nedostajalo da Milanovčani ostanu i bez tri boda. Miljković je prošao kroz odbranu, našao se sa Matekom oči u oči, usledio je šut ali na sreću navijača domaće ekipe bio je nedovoljno odlučan za jači udarac. Do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika za promenu rezultata koji je do tada bio na snazi, ostalo je Metalac - Teleoptik 2:1. Metalac je posle 29. kola na deobi trećeg mesta sa ekipom Voždovca sa 50 bodova.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 1.500.

Sudija: Branko Labus (Novi Sad).

Strelci: Luković u 15. i Krpić u 28. za Metalac, Džugurdić u 80.minutu za Teleoptik.

Žuti kartoni: Luković, Dopuđ, Owusu (Met), Georgijević, Pjević, Miljković, Ljujić, Memišević (Tel).

Metalac: Matek, Kosić, Owusu, Luković (c), Nikolić, Dopuđ, Ćirković (od 89. Rodić), Liščević, Krpić (od 84. Kuljanin), , Kuveljić , Mladenović (od 65. Sedlar). Tr: Petrović

Teleoptik: Janošević, Memišević, Marković (od 58. Šaka), Georgijević (od 72. Džugurdić), Ljujić, Zonjić, Miljković, Milovanović (od 46. Janković), Petrović , Ivković, Pjević. Tr: Živković