Uspešna nedelja mlađih selekcija

Mlađe selekcije FK Metalac imale su veoma aktivnu prethodnu nedelju. Zabeležene su četiri pobede, uz po jedan nerešen susret i poraz. Omladinci su u sredu, kao gosti, u okviru 23. kola, savladali ekipu Jadrana iz Kragujevca rezultatom 2:1 iako su na poluvremenu imali zaostatak od jednog gola. Preokret su režirali Bojan Mijailović u 52. i Božidar Šobot u 87. minutu. Bitan detalj sa ove utakmice je i odbranjeni jedanaesterac našeg golmana Janka Langure, pri rezultatu 1:1. Za vikend su bili slobodni pošto je ekipa Erdoglije istupila iz lige. I dalje se vodi trka u dvoje, Metalac je sa 55 bodova drugi na tabeli, bod manje od prvoplasiranog Novog Pazara. U 25. kolu naše omladince očekuje veliki izazov u vidu gostovanja visoko pozicioniranoj kragujevačkoj Šumadiji 1903.

Kadeti su, takođe, imali vanredno kolo. Trijumfalno su prošli kroz Rašku savladavši ekipu Bana sa 2:0. Golove su postigli Nebojša Bajić u 18. i Nikola Vuković u 86. minutu. Svoj pobedonosni niz nastavili su i za vikend. U okviru 24. kola, bili su bolji od ekipe Jedinstvo Puteva iz Užica sa 1:0. Da je u dobroj golgeterskoj formi potvrdio je Nikola Vuković, golom u 30. minutu. Izabranici Željka Glišovića su sedmi na tabeli sa 36 bodova. U narednom kolu, imaće težak zadatak. Odlaze u Kraljevo gde će odmeriti snage sa drugoplasiranom Slogom.

Pioniri su, u prošli utorak, u okviru 23.kola gostovali u Novom Pazaru i izgubili od istoimene ekipe sa- 0:2. Za vikend su, hrabrom igrom, došli do boda u duelu sa užičkom Slobodom, konačan rezultat je bio 1:1. Gol za našu ekipu postigao je Lazar Maksimović u 79. minutu. Rezultat dobija na težini, ako se zna da Užičani imaju aspiracije ka kvalitetnoj ligi Srbije. Milanovčani su sedmi na tabeli s 36 bodova. U 25. kolu odmeriće snage sa Javorom. Meč se igra u Ivanjici.
Petlići su za vikend pobedili odgovarajuću selekciju, malopre pomenutog, ivanjičkog Javora sa 1:0. Gol odluke postigao je Stefan Asanović u 37. minutu. Posle dvadeset odigranih utakmica, naši mališani su i dalje lideri na tabeli sa 50 bodova, četiri više od Borca 1 i Mladosti, s tim da ove ekipe imaju po dve utakmice manje.