TAČKA KRPIĆA

Metalac je došao do velike pobede! Milanovčani su odigrali sjajno drugo poluvreme i s dva gola rešili utakmicu.U okviru 26. kola Prve lige Srbije, Metalac – Jedinstvo Putevi 2:0 (0:0). Trener Metalca Vladica Petrović imao je dosta kadrovskih problema pred ovaj meč. Prvi put ove sezone, na domaćem terenu, bez prve radilice kapitena Lukovića, Sedlar, takođe, nije mogao na teren, obojica zbog kartona. Uz duže odsutne Gojaka i Panića, na listu povređenih došao je i Ružičić, uz par rovitih igrača koji su stisnuli zube i stavili se na raspolaganje, prilično ozbiljna situacija. Međutim, zamene su bile prave i potvrdile da se na njih može ozbiljno računati.

Uz standardni štoperski par ovog proleća Nikolić-Dopuđ, trener Petrović je stavio Liščevića i Ivanovića u sredinu terena, Owusua i Kosića na bočne pozicije, Mladenovića, Živkovića i Ćirkovića kao ofanzivne vezne. Istureni napadač bio je Živadinović. Metalac je od početka krenuo ka golu Jedinstva i već u 6.minutu prvo uzbuđenje. Šutirao je Liščević s 18m, gađao gornji desni ugao, ali je, bivši golman Milanovčana, Mišić sjajno reagovao i spasao svoj gol. Na visini zadatka bio je i tri minuta kasnije, kada je svoj šut s 20m oprobao i kapiten Živković. Prvih 25 minuta, igralo se isključivo na polovini gostiju, Metalac je kružio s loptom na 30m od gola Jedinstva. Novu sjajnu šansu domaćin propušta u 22. minutu. Neopreznost Milekića i Mišića, sudija Brdar je okarakterisao kao indirektan udarac. Svi fudbaleri Užičana bili su na gol liniji, pokušao je Živadinović sa 10m, ali je lopta otišla visoko preko gola. S druge strane, gosti su bili orijentisani na kontranapade i u 26.minutu, dobili su ono što su sve vreme i tražili. Akcija je dugo tekla, lopta je došla do još jednog bivšeg igrača Metalca Arsića, koji se odlučio na lob udarac sa 18m, golman Pejović je već bio savladan ali na sreću Milanovčana lopta se zaustavila na stativi. Ovo nije poremetilo domaće fudbalere koji su nastavili sa atacima ka golu gostiju. U 32.minutu solo prodor Živadinovića, nanizao je nekoliko igrača Jedinstva, ušao u kazneni prostor, ali nije imao dovoljno snage za egzekuciju, pokušao je u padu, nedovoljno da savlada gostujućeg golmana. Da su Užičani bili nervozni svedoči i detalj iz 44. minuta kada je zbog rasprave s publikom sa klupe udaljen šef stručnog štaba Ristanović. Nastavak meča otvorile su dve dobre šanse, po jedna na obe strane. Pokušao je Čančarević udarcem sa ivice kaznenog prostora u 53.minutu za goste, da bi se samo minut kasnije u idealnoj poziciji, na suprotnoj strani našao Živadinović, oba udarca završila su pored gola. Na velikim iskušenjima golman gostiju bio je u 57.minutu. Metalčev „snajperista“ u svom stilu, iskosa s leve strane, sa oko 30m ciljao je gornji desni ugao, ali se Mišić, ponovo, istakao i izbacio loptu u korner. Nadmoćnost na terenu, Metalac je krunisao u 67.minutu. Neuspela ofsajd zamka gostiju, Liščević, u kaznenom prostoru, pronalazi Živadinovića, na koga nepropisno startuje Mišić. Za sudiju nije bilo dileme, jedanaesterac za Metalac. Nepogrešiv sa „bele tačke“ bio je Aleksandar Ivanović- 1:0. Inače, ovo je bio prvi kazneni udarac u korist Milanovčana ove sezone. Treća prilika u nastavku, donela je i drugi gol. Ćirković je prošao desnom stranom, ušao u kazneni prostor, ubacio loptu za rezervistu Sulejmana Krpića koji sa 5m lagano rešava situaciju- 2:0, igrao se 75.minut. Kako se bližila utakmica kraju, Metalac je bio sve sigurniji. Iz takve igre proisteklo je i nekoliko dobrih prilika. Prva Mladenovića (80), a zatim i Ivanovića (88), ali se u obe situacije snašao, večeras, vrlo dobri Mišić. Vremena za novu promenu rezultata nije bilo, sva tri boda su ostala u Milanovcu. Četrnaesta prvenstvena pobeda, dovoljna za treće mesto na tabeli, sa 47 bodova, četiri manje od drugoplasiranog Čukaričkog.

Vladica Petrović, trener Metalca, bio je zadovoljan ishodom: -S obzirom na današnje rezultate, pojavio se imperativ pobede u ovom meču. Znali smo koliko nas težak posao čeka i ko nam dolazi u goste. Ekipa koja je konstantno u vrhu tabele, sa dobrim igrama, posebno, na strani. Utakmicu smo dobro otvorili, imali nekoliko dobrih prilika, koje nismo realizovali. Kasnije smo imali i sreće, jer je naš bivši igrač pogodio stativu. U drugom poluvremenu smo napravili određene korekcije u igri, uspeli da damo dva gola i da pobedimo, uz dosta napora i truda. Predstoji nam nedelja u kojoj rešavamo našu sudbinu, utakmicama protiv Napretka na strani i Čukaričkog kući.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 2.200

Sudija: Ilija Brdar (Novi Sad). Strelci: Ivanović 67. (iz jedanaesterca) i Krpić u 75. minutu. Žuti kartoni: Vidić, Mišić, Brkić (Jed)

Metalac: Pejović, Kosić, Owusu (od 84. Stanojević), Liščević, Nikolić (od 61. Filipović), Dopuđ, Ćirković, Ivanović, Živadinović (od 67. Krpić), B.Živković (c), Mladenović. Tr: Petrović

Jedinstvo Putevi: Mišić, Marjanović (c), Joksimović, Vidić (od 71. Vićentijević), Milekić, Planić, Čančarević, Brkić, Bajić, Vukmirović (od 78. Simić), Arsić (od 72. Tošić). Tr: Ristanović