PRIJA POGLED NA TABELU

Uoči velikog derbija, posle kojeg će mnoge stvari biti jasnije, onog u subotu, 27.aprila (20h) protiv Jedinstvo Puteva, Metalac je uspešno „odradio“ utakmicu protiv Timoka i tako potvrdio svoju snagu. Savladao je tim koji retko gubi bodove na svom terenu, do sada se samo Napredak radovao u Zaječaru.

Bez obzira što se nalazi u donjem delu tabele, radi se o čvrstoj, organizovanoj ekipi koja je u prolećnu sezonu ušla sa pojačanim igračkim kadrom. Sa klupe ih predvodi iskusni trener Momčilo Raičević. Naši fudbaleri su protiv takvog protivnika odigrali sjajan meč, postigli tri gola, vratili se u Milanovac sa nova tri boda i na taj način materijalizovali kiks Čukaričkog, prethodnog dana. Osim toga, iz Zaječara su doneli i tri kapitalna dobitka: potvrdu kvaliteta Mitra Pejovića, demonstraciju moći Nikole Ćirkovića i povratak u prepoznatljivu formu Danka Filipovića.

Iskusni univerzalac je nastavio seriju dobrih igara. Ušao je u igru u 72.minutu, da bi dvanaest minuta kasnije majstorskim golom, sa 20-ak m, trasirao put svojoj ekipi ka novoj pobedi. Bio je to njegov drugi gol ovog proleća, prvi je postigao protiv Bežanije. –Dobro smo se pripremili za meč u Zaječaru i žarko želeli da nastavimo pobedonosnu seriju. Iako je ulog bio ogroman, utakmica je bila sadržajna sa mnogo šansi na obe strane, pogođena dva okvira gola. Timok se pokazao kao borben rival, čiji kvalitet nije izražen adekvatnim položajem na tabeli. Postigli smo gol u završnici prvog poluvremena, koji je mnogo toga odlučio. Dobili smo na samopouzdanju, izdržali u nastavku početne nalete domaćina, sačuvali svoju mrežu i uspeli da iz dva kontranapada rešimo utakmicu u našu korist. Konačan rezultat je ubedljiv, ali, zaista, do pobede nismo lako došli, iako je, apsolutno, zaslužena jer smo kvalitetnija ekipa od Zaječaraca- rekao je Danko Filipović.

Svoj gol pripisuje kao zaslugu celog tima. –Najbitnije je da smo nastavili seriju dobrih rezultata. Golova ima i to je važno, najmanje je bitno ko ih postiže. Dajemo maksimum na terenu, ispunjavamo zahteve stručnog štaba, a golovi su samo plod igre celog tima, što se najbolje vidi po rezultatima koje postižemo ovog proleća. Konkretno što se mog gola tiče, domaćin je krenuo na sve ili ništa, ostavio nam prilično prostora za kontranapad, koji sam iskoristio. Dobio sam sjajnu loptu od Sedlara, povukao 5-6m i odlučio se na udarac iz daljine. Pokušaj se isplatio, lopta je završila u donjem desnom uglu. Oba gola ovog proleća postigao sam s klupe. Ispostavilo se, da sam džoker trenera Petrovića.

U takmičarskom smislu, naredne tri nedelje su jako značajne za klub. Igraju se tri derbija i od ishoda tih utakmica zavisiće i plasman Metalca, na kraju sezone. Prvo naredno iskušenje je protiv Jedinstva u subotu.

-U naredna četiri kola, tri igramo pred svojim navijačima. Dočekujemo, između ostalog, naše glavne konkurente za drugo mesto, Jedinstvo Puteve i Čukarički, kao i Teleoptik, a gostujemo lideru Napretku. Posle ovih mečeva mnoge stvari će biti jasnije. Zbog toga nam je od izuzetne važnosti meč protiv Jedinstva, jer otvara tešku seriju i eventualnom pobedom smanjili bi konkurenciju za jedno ime. Prednost je što igramo na domaćem terenu, ali će biti i pritiska da ne izneverimo našu vernu publiku, koja će, nadam se, ispuniti tribine u velikom broju. Mnogo toga će zavisiti od samog početka, kako budemo otvorili utakmicu, recept za uspeh je rano vođstvo. Nije Jedinstvo nimalo naivan protivnik. Možda, na raspolaganju nemaju ekstra pojedince, ali je u timu sve podređeno kolektivu, iz kojeg uvek može neko da iskoči. Zbog toga moramo biti jako oprezni. Imena Mudrinića, Virića, Nikitovića, Tošića... zaslužuju respekt. Očekujem ih u defanzivnijoj formaciji, pošto njima igra i bod. Optimista sam, verujem u uspeh, sve prethodne pobede dobiće na težini samo ako savladamo Užičane- zaključio je razgovor za sajt kluba Danko Filipović, koji je uz dva gola zabeležio i pet asistencija ove sezone.