ŽIVADINOVIĆ I IVANOVIĆ ZA RADOST

Metalac je bio bolji svih 90.minuta, i sigurnom igrom i lepim golovima došao do nove pobede. Goste je načeo golgeter Živadinović, da bi tačku na susret stavio rezervista Ivanović.

U okviru 24. kola Prve lige Srbije, pred oko 2.000 gledalaca, Metalac-Novi Sad 2:0 (0:0). Trener Metalca, Vladica Petrović, zbog povreda i suspenzija, bio je prinuđen da promeni tim koji je trijumfalno prošao kroz Beograd, pa smo imali prilike da vidimo“novu“ odbranu. Bedem ispred gola Pejovića činili su standardni štoper Nikolić i po vokaciji vezni fudbaler Sedlar. Par promena i u samom manevru. Utakmicu je na zadnjem veznom počeo kapiten Luković, uz njega na srednjem veznom Liščević, dok su ispred njih bili Ružičić, Kuveljić i Ćirković. Milanovčani su od samog početka preuzeli inicijativu, visoko napadajući odbranu gostiju. Igralo se, uglavnom, na njihovoj polovini terena. Međutim, Novosađani su se dobro i čvrsto branili, pa Metalac nije stvorio mnogo izrazitih prilika. I ono što je napravljeno golman Ristić je uspešno neutralisao. Domaći su postigli gol u 9.minutu koji je na intervenciju pomoćnika poništen zbog ofsajda. Prethodila je sjajna šansa Živadinovića, još bolja intervencija Ristića čiji odbitak Ćirković pretvara u gol, ali je mahač pored zapadne tribine bio neumoljiv. Nastavili su Milanovčani sa atacima ka golu Novosađana. Izdvajamo pokušaje Kuveljića (21), Živadinovića (22), Ružičića (29), Liščevića (31) ali i sigurne intervencije Ristića. Mogao je Metalac do vođstva u i završnici prvog poluvremena. Sjajno je bek Owusu prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor, dobro šutirao, golman gostiju kratko odbio do Ružičića koji je u padu šutirao sa 7-8 m, ali je lopta završila pored leve stative u gol autu.

U nastavak meča Metalac je ušao vrlo odlučno, sa željom da što pre dođe do gola jer je bilo očigledno kako je to jedini način da se gost malo otvori. Srećom, to se brzo i dogodilo. Igrao se 53.minut. Na brzinu izveden prekid, lopta dolazi do usamljenog Živadinovića, koji sa 10-ak m rutinski pogađa za-1:0. Prethodno je dobio sjajnu loptu od kapitena Lukovića. Vrlo lepa akcija i realizacija našeg napadača kojem je ovo bio deveti prvenstveni gol. Minimalno vođstvo nije zadovoljilo apetite Milanovčana. Nastavio je Metalac da plete mrežu oko gola gostiju, stvarao šanse, ali je do nove promene rezultata došlo jednim vanserijskim potezom. Ivanović je silovito šutirao s 30m, i pogodio nebranjeni deo mreže golmana Ristića. Igrao se 72.minut. Bio je to, zaista, pravi „evrogol“ veznog fudbalera domaće ekipe. Činilo se kako je treći gol u mreži Novosađana pitanje trenutka. Najbliži realizaciji Metalac je bio u 88.minutu. Vignjević je povukao kontranapad, dobro ubacio s desne strane, najzapaženiji akter meča Živadinović, iz prve, prosledio do Ćirkovića koji sjajnu akciju nije krunisao golom. Rezultat se nije menjao, ostalo je 2:0. Metalac je zabeležio dvanaestu prvenstvenu pobedu, petu prolećnu. Sa 41 bodom, nalazi se na deobi trećeg mesta, sa ekipom Voždovca.

Stadion: “Metalac“. Gledalaca: oko 2.000.

Sudija: Nikola Miladinović (Jagodina).

Strelci: Živadinović u 53. i Ivanović u 72.minutu. Žuti kartoni: Ružičić (Met), Petrić, Kovačević, Zečević (NS).

Metalac: Pejović, Kosić (od 76. Krpić), Owusu, Luković (c), Nikolić, Sedlar, Ćirković, Liščević (od 66. Ivanović), Živadinović, Kuveljić (od 60. Vignjević), Ružičić. Tr: Petrović
Novi Sad: Ristić (c), Mijić, Kovačević, Petrić, Vuković, Radoja, Bajić, Marković, Simić (od 89. Tešić), Jerenić (od 66. Zečević), Roksa (od 80. Jovanović). Tr: Babić