Dva remija i poraz

Podela bodova omladinaca i pionira, poraz kadeta i pobeda petlića bez borbe bilans je mlađih selekcija FK Metalac ovog vikenda. U derbiju prvenstva, direktnom obračunu za prvo mesto, omladinska selekcija našeg kluba ostala je neporažena u Novom Pazaru. Domaćin je imao više od igre, stvorio zrelije prilike, na našem golu briljirao je mladi Janko Langura, potvrdivši još jednom da izrasta u sjajnog čuvara mreže.

U okviru 19.kola Omladinske lige grupa „Morava“- Novi Pazar-Metalac 0:0. Ovim bodom izabranici Dragoljuba Mirkovića ostali su lideri na tabeli, sa 43 boda, dva više od Pazaraca, koji, doduše, imaju utakmicu manje, ali ih očekuje veliki izazov s obzirom da gostuju visoko pozicioniranoj lučanskoj Mladosti. U narednom kolu omladinci dočekuju ekipu Bana iz Raške. Meč se igra u nedelju, 14.aprila, od 11h na terenu FK Napredak u Svračkovcima.
Kadeti su, takođe, gostovali u Pazaru ali i izgubili od domaćina rezultatom 1:4. Gol za našu ekipu postigao je Nikola Vuković u 27 minutu. Posle 19.kola naši kadeti su na deobi osmog mesta s 26 bodova. U subotu, 13.aprila, u Svračkovcima dočekuju ekipu Javora iz Ivanjice. Meč počinje u 11h.

Trener pionirske ekipe Dragoslav Nedeljković sa svojim igračima gostovao je u Priboju i remizirao sa FAP-om, krajnji rezultat-1:1. Ponovo su pioniri Metalca ispustili ceo plen, s obzirom da su gol primili u poslednjem minutu utakmice. Po navici, strelac za našu ekipu bio je Andrija Đunisijević. Pogodio je u 57 minutu. Pioniri su na osmoj poziciji s 29 bodova. U 20.kolu, u Svračkovce stiže ekipa Budućnosti iz Arilja, sjajna prilika za tri boda. Susret se igra u nedelju, 14.aprila i počinje u 13h.

Od mlađih selekcija, jedino su slast pobede osetili petlići, i to za zelenim stolom. Meč između mališana Metalca i Srpskih orlova nije odigran jer gostujući tim nije imao važeći lekarski pregled. Utakmica je registrovana službenim rezultatom 3:0 u korist Metalca. Posle 16.kola naši mališani su prvi na tabeli s 38 bodova, Borac je drugi sa 37 ali sa dve utakmice manje. U 17.kolu, najmlađa takmičarska selekcija Metalca sastaje se sa ekipom Čačak 94. Meč se igra u nedelju.