Živadinović brži od sudijskog zvižduka

Fudbaleri Metalca pobedili su Mladenovac sa 1:0 u poslednjem meču 22.kola Prve lige Srbije. Strelac pobedonosnog gola bio je Predrag Živadinović u 90.minutu. Njegov osmi gol u sezoni za osamu na klupskoj listi strelaca.

Fudbalska drama u Milanovcu. Kada su svi mislili da će se meč završiti bez golova na scenu je stupila najjača karika domaćih, tandem Ćirković-Živadinović. U poslednjim trenucima meča, ubačenu loptu sa desne strane od Ćirkovića, špic Metalca je, u stilu pravog ritinera, udarcem s 5m, pretvorio u gol za neopisivu radost većine prisutnih na stadionu-1:0. Gol za tri boda koja su Metalac odvela na deobu četvrtog mesta sa Voždovcem. Da je krajnji rezultat bio drugačiji ne bi bilo nezasluženo. Mladenovac se prikazao u sjajnom izdanju i ako nastavi sa ovakvom igrom bez problema će obezbediti primarni cilj, opstanak u ligi. S druge strane, očito da su važnost duela i popodnevni rezultati konkurenata opteretili domaće igrače. Nisu blistali, ali su Petrović i njegovi izabranici ostvarili najvažnije, produžili pobednički niz na domaćem terenu i nastavili da jure toliko željeno drugo mesto. Odlika velikih ekipa je da su pravi kada je najteže. Metalac to svakako jeste! Previše respekta sa obe strane, ocena je prvog poluvremena. Metalac je bolje otvorio utakmicu. Prvo uzbuđenje pred golom gostiju desilo se u 9.minutu. Živadinović je utrčao u kazneni prostor, prevario golmana Mladenovca ali je sa gol linije opasnost otklonio štoper Milašinović. Svoj udarac je oprobao i novajlija Krpić, u 15.minutu, sa 20-ak m, šutirao je za malo pored gola. Nova prilika za Metalac u 25.minutu. Korner s desne strane izveo je Vignjević, kratko odigrao do Kosića, koji je idealno centrirao, najviši u skoku Živadinović ali lopta nije završila tamo gde su svi na stadionu očekivali. Gosti su prvi put ozbiljnije zapretili u 36.minutu, kada je Dobrašinović s ivice kaznenog prostora šutirao pravo u dobro postavljenog Pejovića. Drugo poluvreme mnogo sadržajnije od prvog. Veliki broj prilika na obe strane, smenjivali su se napadi, bilo je očigledno da su i jedni i drugi fokusirani na tri boda. Zrelije prilike propuštao je gostujući tim. Preuzeli su inicijativu, i za dvadeset minuta stvorili tri stopostotne šanse, preko Dobrašinovića u 66., Mamića u 79. i Vukmirovića u 82.minutu. Međutim, Mitar Pejović je sjajnim intervencijama pokazao dobro individualno veče. Metalac je u drugom delu, uglavnom, pretio preko Živadinovića. Dve prilike u 74.minutu. Prvo je želeo, iz idealne pozicije da asistira Ćirkoviću, a zatim je u nastavku akcije, praktično u istom minutu, pokušao udarcem glavom, ali nije bio precizan. Mladenovac je bio blizu gola u još dve situacije. Prva je udarac Kašića u 85.minutu, s 20m koji je Pejović krajnjim naporom izbacio u korner, a druga u 89.minutu kada je rezervista Pantelić sa 10-ak m ciljao gornji levi ugao, ali je sreća i ovoga puta bila na strani Milanovčana. Lopta je završila pored gola. Metalac je zabeležio desetu prvenstvenu pobedu, mnogo teže nego što je bilo ko očekivao. I zbog toga, ovaj „skalp“ dobija na težini.

Vladica Petrović, šef stručnog štaba Metalca, bio je zadovoljan pobedom, ali i učinkom svojih igrača koji su se borili do poslednje sekunde utakmice.
-Znali smo da Mladenovac igra tvrdo na strani, da prima malo golova, i zbog toga je bilo značajno načeti ih na početku. Imali smo šanse, nismo ih iskoristili, kako je utakmica odmicala ulazili smo sve više u nervozu. Iako su gosti petnaesti na tabeli, istina je da igraju dobar fudbal. Imali su i oni svoje prilike, ali na našu sreću nisu dali gol. Čestitam mojim igračima na strpljenju, borili su se do samog kraja, do poslednjeg minuta, uložili mnogo truda i zasluženo slavili. Presudila je naša veća želja za pobedom. Trener Metalca osvrnuo se i na prethodni period sezone. - -Pohvalio bih igrače, u poslednjih deset kola zabeležili smo osam pobeda, samo jedan poraz. Bili smo u borbi za opstanak, sada smo blizu vrha. Ovakav niz rezultata, verovatno, ima samo Napredak. I to uz velike kadrovske probleme, koji nas prate od početka sezone. Mislim da smo zasluženo na ovom mestu na kojem smo.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 1.200.

Sudija: Robert Kiš Čepegi (Novi Sad).

Strelac: Predrag Živadinović u 90.minutu.

Žuti kartoni: Nikolić (Met), Ćirić, Tešić, Plavšić( Mld).

Metalac: Pejović, Kosić(od 69. Mladenović), Owusu, Luković (c), Nikolić, Dopuđ, Ćirković, Liščević, Živadinović, Krpić(od 64. Ivanović), Vignjević(od 46. B. Živković). Tr: Petrović
Mladenovac: Radić, Ćirić, Mitrušić, Krstić, Milašinović, Plavšić, Kašić (c), Tešić( od 79. Pantelić), Milunović(od 64. Mamić), Dobrašinović, Mirković( od 59. Vukmirović). Tr: Joksić