Pobeda omladinaca, pionira i petlića, poraz kadeta

Omladinska selekcija Metalca nastavila je pobednički niz. U okviru 18.kola Omladinske lige grupa „Morava“, Milanovčani su na domaćem terenu savladali ekipu čačanske Slobode rezultatom 2:0(1:0). Golove su postigli Bojan Mijailović u 14. i Stefan Milošević u 67.minutu. Loši vremenski uslovi, težak teren za igru, doprineli su da ne prisustvujemo preterano kvalitetnom meču. Domaćin je imao još nekoliko prilika, doduše, mogli su i gosti do gola, u par navrata. Rezultat je bitniji od utiska. Metalac je preuzeo vođstvo sa 42 boda, dva više od Novog Pazara, koji ima utakmicu manje. Za vikend derbi prvenstva, duel prvog i drugoplasiranog na tabeli. Meč se igra u subotu u Novom Pazaru.
Pioniri su imali dupli program. Prvo su u okviru 18.kola, u nedelju, savladali Slogu iz B.Bašte u gostima rezultatom 6:1. Centralna figura meča bio je Andrija Đunisijević koji je postigao tri gola u 58. 59. i 67.minutu. Domaćina je, inače, načeo Milovan Popović u 9., gol je postigao i Dimitrije Jočović u 53.minutu. Samo dva dana kasnije, u utorak u odloženoj utakmici 1.kola, u Kraljevu remizirali su sa domaćom Slogom 2:2(0:0). Andrija Đunisijević je nastavio golgeterski niz, bio je precizan u 57. cilj je pogodio i Dejan Radojičić u 44.minutu. Pioniri se nalaze na 8. mestu Pionirske lige grupa“Morava“ sa 28 bodova. Za vikend gostuju ekipi FAP-a u Priboju.
U utakmici 15.kola Okružne lige petlića mališani Metalca su, u gostima, savladali vršnjake iz Lučana, ekipu Mladosti sa 6:1(4:0). Veljko Mijailović je postigao tri gola, Aleksandar Đorđević dva, jedan Vukašin Milosavljević. Izabranici Marka Đorđevića su lideri na tabeli sa 35 bodova, bod više od čačanskog Borca, koji ima dve utakmice manje.
Tekuće, 18.kolo neće ostati u lepom sećanju kadetskoj selekciji. Poraženi su na domaćem terenu od Slobode iz Čačka rezultatom 1:5(1:2). Gol za našu ekipu postigao je Nikola Vuković u 26.minutu. Kadeti su i dalje šesti na tabeli, s 26 bodova. Sledi gostovanje Novom Pazaru.