MILANOVAC EKSPRES

Zanimljiv meč kraj Despotovice, ukrašen sa tri gola. Borio se gost koliko je mogao, ali je domaći tim osvojio tri boda. Pred oko 800 gledalaca, u okviru 20.kola Prve lige Srbije: Metalac-Inđija 3:0(0:0). Radni dan, nepopularno vreme početka meča, atipični uslovi za ovo doba godine prouzrokovali su da bude manja poseta od uobičajene. Oni koji su došli nisu zažalili. Metalac je izvarednom igrom, pogotovu u drugom poluvremenu, pregazio Inđiju. Spakovali su im tri lopte u mrežu, igrali čvrsto pozadi, lako i brzo napred, strpljivo čekali svoju šansu i dočekali. Ambiciju da se vrati na pobednički kolosek domaćin je pokazao od prvog zvižduka sudije Ćeramilca.

Prvu ozbiljniju šansu propustili su u 4.minutu, kada je Ćirković odlično centrirao a Živadinović za delić sekunde zakasnio. Videla se želja da se što pre otključa brava gostiju. Pokušaji Mladenovića, s distance, u 6. i 11. minutu nisu doneli promenu rezultata. Gosti su imali razrađenu taktiku, igrali su na greške domaćina. Iz takvih situacija izveli su dva brza kontranapada u 35. i 36. minutu, ali su pokušaji Avrića i Košutića završili visoko preko gola. Drugo poluvreme, čas fudbala momaka u plavim dresovima. Krenulo je zicer situacijom u 48. minutu. Brzonogi Ćirković je prošao po desnoj strani, uposlio Živadinovića, ovaj se našao u stopostotnoj šansi, šutirao, ali pravo u golmana Milinovića. Gosti su uzvratili u 55. minutu preko Dimitrova koji je atraktivnim pokušajem, udarcem petom sa 5m, želeo da savlada Pejovića ali se golman Metalca nije dao iznenaditi. U ovom periodu utakmice izdvojio se i pokušaj Ćirkovića sa oko 25m golman gostiju se ispružio koliko je dug i vrhovima prstiju loptu skrenuo u korner. Metalac je poveo u 64.minutu preko Živadinovića, pošto je rezervista Vignjević idealno izveo korner s desne strane. Centarfor domaćih uhvatio je volej sa oko 10m i pocepao mrežu gostiju-1:0. Inđija je bila blizu izjednačenja u dva navrata. Prvo je u 66.minutu Dimitrov iz izgledne situacije pogodio spoljni deo mreže a drugi momenat se zbio u 74. kada je Zelić odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ciljao gornji levi ugao, ali je i Pejović tako reagovao. Domaćin je i dalje imao inicijativu na terenu koja mu se isplatila u samoj završnici meča. Igrao se 87. minut, kombinovao je vezni red, lopta dolazi do Ivanovića koji sa preko 20m, preciznim i snažnim udarcem po drugi put trese mrežu Inđije, za aplauze sa tribina-2:0. Nova promena rezultata samo dva minuta kasnije. Filipović je idealno povukao kontranapad, u kaznenom prostoru gostiju pronašao usamljenog kapitena Lukovića koji je lagano prevario Milinovića za-3:0. Najzapaženiji akter današnjeg meča Predrag Živadinović mogao je do svog drugog a Metalčevog četvrtog gola u nadoknadi vremena. Našao se "oči u oči" sa golmanom Inđije, pokušao lob udarcem ali je za malo bio neprecizan.

Raspoložen je bio strateg Metalca, posle meča:
-Veoma teška utakmica. Možda zvuči kao fraza, ali čestitke zaslužuju obe strane, jer obe ekipe su igrale dobar fudbal. U pripremi utakmice, znali smo da je Inđija veoma neugodna na strani, pokretljiva u napadu, što nam je i pravilo problem u prvom delu. U nastavku smo napravili korekciju u napadačkoj liniji, zaigrali bolje i došli do rezultata. Posle našeg vođstva, Inđija je imala šanse, nije ih iskoristila, čekao se taj drugi gol koji je došao pet minuta pre kraja. Praktično je presekao utakmicu. Na kraju smo imali priliku i da napunimo mrežu gostiju. Prezadovoljan sam- zaključio je Vladica Petrović.

Metalac je zabeležio devetu prvenstvenu pobedu i sa 31 bodom nalazi se na petom mestu prvoligaškog karavana.

Stadion:"Metalac". Gledalaca: oko 800.

Sudija: Radovan Ćeramilac(Bg).

Strelci: Živadinović u 64., Ivanović u 87. i Luković u 90. minutu.

Žuti kartoni: Dopuđ, Ivanović, Ćirković(Met), Zelić, Lemajić(Inđ).

Metalac:Pejović, Kosić(od 67. Ružičić), Owusu(od 76. Filipović), Liščević, Nikolić, Dopuđ, Ćirković, Luković(c), Živadinović, Ivanović, Mladenović(od 57. Vignjević). Tr: Petrović

Inđija:Milinović(c), Lazarevski(od 86. Savić), Živković, Tomčić, Jakovljević, Tomanović, Zelić, Košutić, Avrić(od 55. Kordolup-od 68. Ivković), Dimitrov, Lemajić. Tr: Govedarica.