Nastavak uspešnog niza

rafomali

Mlađe kategorije Metalca nastavile su svoja takmičenja. Rezime, dve pobede, nerešen susret i poraz.

Omladinci su nastavili poteru za liderom Novim Pazarom. Izabranici Dragoljuba Mirkovića, u okviru 17.kola Omladinske lige grupa"Morava", savladali su ekipu Javora u Ivanjici rezultatom 1:0. Gol odluke je postigao rezervista Uroš Ristović u 61.minutu iz jedanaesterca. Pravda je na kraju zadovoljena, Metalac je sve vreme bio bolji rival, imao više od igre, nekoliko izglednih prilika nije iskoristio, najbolju preko Mijailovića. S obzirom na činjenicu da je kragujevačka Šumadija izgubila ovaj vikend, omladinci Metalca ostaju jedini pratilac lideru, Metalac 39, N.Pazar 40 bodova. U narednom kolu, 30.marta, Milanovčani u Svračkovcima dočekuju ekipu čačanske Slobode.

Kadeti su, u okviru 17.kola Kadetske lige grupa"Morava" remizirali u Kragujevcu sa Šumadijom. Bilo je mnogo šansi, falili su samo golovi, na kraju-0:0. Milanovčani mogu da žale za celim plenom, jer su većim delom meča dominirali. Trenutno zauzimaju šesto mesto na tabeli s 26 bodova. Za vikend, Željka Glišovića i njegove momke očekuje veliko iskušenje, okršaj s liderom na tabeli, ekipom čačanske Slobode. Meč se igra u Svračkovcima, na igralištu FK Napredak.

Pioniri, koje s klupe predvodi Dragoslav Nedeljković, odigrali su, takođe, meč 17.kola  lige grupa"Morava". Doživeli su poraz na domaćem terenu od ekipe Kikera iz Kraljeva rezultatom 1:2. Poraz nosi primesu nesrećnog s obzirom da su gol primili u poslednjem minutu utakmice. Poveli su Milanovčani golom Andrije Đunisijevića u 20.minitu, da bi rezultatski preokret doneo dvostruki strelac Todorović u 33. i 79. minutu. Pioniri su u sredini tabele, zauzimaju osmu poziciju s 24 boda. U 18.kolu gostuju u Bajinoj Bašti, ekipi Sloge.

Petlići su, u okviru 14.kola Okružne lige FS Moravičkog okruga, nadigrali ekipu Junior Sokera rezultatom 4:1. Dvostruki strelac je bio Luka Maksimović, strelci su još bili Nenad Borisavljević i Veljko Mijailović. Trener ekipe Marko Đorđević pružio je šansu svim mališanima. Meč je odigran u Svračkovcima.