Metalac krenuo trojkom

METALAC-BORAC(Č) 1:0(1:0)

Tri boda ostaju u Milanovcu. Tim iz Despotovačke bb pružio je skoro briljantnu partiju i na najlepši mogući način otvorio prolećni deo sezone. Komšijski derbi, duel dva kandidata za visok plasman, opravdao je očekivanja. Dobra poseta, viteško nadmetanje na terenu, korektno ponašanje na tribinama, nekoliko šansi, jedan gol, dobro suđenje. Rezime, šesta uzastopna prvenstvena pobeda Milanovčana: Metalac-Borac(Č) 1:0(1:0). Domaćin je bolje otvorio utakmicu. Imao je blagu terensku inicijativu koju su ispratila dva solidna pokušaja, prvi preko kapitena Lukovića u 3. i preko Panića u 18.minutu ali su oba završila visoko preko gola. Čačani su jedini pokušaj u prvom poluvremenu imali preko Vusljanina u 15.minutu. Pobegao je svojim čuvarima ali i otišao isuviše u stranu, tako da je njegov šut-centaršut golman Pejović lako zaustavio. Trenutak odluke desio se u poslednjim trenucima prvog dela. Rezervista Ivanović izveo je slobodan udarac sa oko 25m, ciljao je gornji desni ugao. Lopta je pogodila u prečku i odletela u vis. Očekivao se lak posao za golmana Đuričića koga je za svaki slučaj ometao centarfor domaćih Živadinović. Golman iz Čačka je kardinalno pogrešio, u nameri da loptu izbaci u korner, ubacio je istu u sopstvenu mrežu, na radost većine prisutnih na stadionu-1:0. Ponovio se Auman u Srbiji, samo dvadeset i kusur godina kasnije! Pokušali su gosti u nastavku da ugroze Metalac, imali su dve izgledne prilike u 56. i 57.minutu. U centru zbivanja Pavićević, pokušao je oba puta glavom sa peterca i oba puta lopta je završila iznad prečke. Prethodili su sjajni centaršutevi, prvo Boranijaševića s desne, odnosno Vusljanina s leve strane. Vredan pažnje je i pokušaj Martinovića u 65.minutu, s preko 20m ali se golman Pejović nije dao iznenaditi. Metalac je mogao da otkloni sve dileme u 70 minutu. Pokretljivi Ivanović je uočio Živadinovića da utrčava, pravovremeno mu asistirao i spojio ga oči u oči s golmanom Borca. Izvođač golgeterskih radova domaćih je slabo šutirao, ili bolje rečeno, golman Đuričić je dobro reagovao i spasao svoj tim većeg zaostatka. Delimično se iskupio za situaciju s kraja poluvremena. Poslednji trzaj Borca usledio je u 79.minutu. Pokušao je Nikolić s ivice kaznenog prostora ali je lopta završila tik pored leve stative Metalčevog gola. Gost je jalovo napadao, domaćin se umešno branio, do promene rezultata nije došlo.

Veliko zadovoljstvo je vladalo u taboru Metalca nakon uspešnog prolećnog starta:
-Očekivali smo tešku utakmicu, kakvi su uostalom i svi mečevi između Metalca i Borca. Imali smo dosta pehova u toku pripreme utakmice, naročito u poslednjoj liniji tima. Posle povrede Rodića, tokom nedelje, zadesila nas je i povreda štopera Gojaka na zagrevanju pred početak utakmice, da bi sve kulminiralo povredom Panića u prvom poluvremenu. Meč je odlučio jedan neobičan gol u nadoknadi vremena, kojem je prethodio sjajan šut Ivanovića. Svesno smo se povukli u nastavku, imali zicer preko Živadinovića da otklonimo sve dileme, na kraju moramo biti srećni što nas Borac nije kaznio. Ostaje mi da čestitam mojim igračima na pruženoj partiji- zaključio je trener Metalca Vladica Petrović.

Stadion:"Metalac". Gledalaca: oko 2.800.

Sudija: Boško Jovanetić(Užice). Strelac: Đuričić (autogol) u 45+1 minutu. Žuti kartoni: Liščević, Ivanović, B.Živković(Met), Radovanović(Bor).

Metalac: Pejović, Nikolić, Owusu, Liščević, Panić(od 41. Ivanović), Dopuđ, Ćirković, Luković(c), Živadinović(od 87. Krpić), B.Živković, Vignjević(od 60. Mladenović). Tr: Petrović

Borac: Đuričić, Boranijašević, Radanović(c), Babić, Radovanović, Jeremić(od 62. Nikolić), Đoković(od 58. Mugoša), Martinović, Vusljanin, Milojević, Pavićević(od 69. Rašković). Tr: Njeguš