Ćirković pogodio za tri boda

METALAC-PROLETER(NS) 1:0(1:0) -15.kolo

Fudbaleri Metalca zabeležili su petu pobedu u sezoni, treću uzastopno.Savladana je ekipa Proletera iz Novog Sada rezultatom 1:0. Ponovo je igrač odluke bio Nikola Ćirković,koji je stigao do kvote 5 u rubrici postignutih golova. Bio je strelac i u prethodna dva kola, pa se s pravom može reći da igra Metalca zavisi od njegovog raspoloženja. Domaći su od samog početka nametnuli svoj ritam i jasno stavili do znanja šta žele na ovoj utakmici. Prva prilika propuštena je u 10.minutu. Iz idealne pozicije,sa 10-ak m, šutirao je Živadinović, ali je za malo bio neprecizan. Gosti su uzvratili u 19.min. Pokušao je Obradović sa 20m, ali je Pejović bio na visini zadatka i izbacio loptu u korner.Trenutak odluke desio se u 26.min. kada je tek iz drugog pokušaja Nikola Ćirković uspeo da savlada golmana gostiju. Prvi udarac je izblokiran, da bi posle asistencije Janaćkovića napadač domaćih imao više sreće i sa 7-8m poslao loptu u nebranjeni deo mreže Drinićevog gola,na radost preko 1.000 gledalaca koliko se danas okupilo na stadinu kraj Despotovice. Gost se nije predavao i mogao je do izjadnačenja već do poluvremena. Ponovo su akteri bili Obradović i Pejović i ponovo je golman Metalca bio uspešniji. Ovoga puta je bila znatno povoljnija situacija za napadača Proletera, ušao je u kazneni prostor iskosa sa leve strane, snažno šutirao ali pravo u dobro postavljenog Pejovića.

Drugo poluvreme nije bilo tako sadržajno kao prvo. Dve loše procene golmana Metalca mogle su skupo da koštaju ekipu,naročito ona druga. Oštar centaršut s desne strane uputio je Tanasin,lopta je preletela golmana domaćih,stigla nekako do najzapaženijeg igrača Proletera Obradovića koji je uputio šut ka praznoj mreži,ali je Rodić u poslednjem trenutku intervenisao i klizećim startom izbacio loptu u korner. Metalac nije imao ozbiljnijih prilika u drugom poluvremenu,pažnja je bila usmerena na odbranu svoga gola. Izdvojio se pokušaj rezerviste Vujovića iz slobodnog udarca sa oko 20m.,ciljao je desni gornji ugao i za par centimetara promašio. Poslednji zvižduk sudije Kocića,označio je početak velikog slavlja igrača i navijača Metalca.Savladan je protivnik,koji ove sezone igra dobar fudbal i malo ekipa se može pohvaliti skalpom Novosađana.Tri vezana trijumfa podigli su Metalac na poziciju broj devet(9) prvoligaškog karavana. Ostala su još dva kola do predaha,šest bodova u opticaju, četiri donose mirno proleće?!

Stadion:"Metalac". Gledalaca: oko 1.200. Sudija: Ivan Kocić(Vlasotince). Strelac: Ćirković u 26.minutu.

Žuti kartoni: Ružičić, Živadinović, Ćirković(Met), Rašiovan, Dragojević(Pro).

Metalac: Pejović,Rodić,Owusu,Luković(c),Gojak,Dopuđ,Živadinović(od 74.Kosić), Ćirković,B.Živković(od 82.Ivanović),Ružičić,Janaćković(od 58.Vujović). Tr:Petrović

Proleter(NS): Dam.Drinić,Tanasin,Asani(od 38.Dragojević),Krasić,Žigić(c), Kovačević (od 84.Vučić),Rašiovan,Obradović,Dar.Drinić,Ivanić(od 46.Babić),Zec. Tr:Lalatović