Metalac izgubio pred komšijski derbi

Metalac – Kolubara 0:1 (0:0)

Generalnu probu pred pocetak prolećnog dela prvenstva u Prvoj ligi Srbije fudbaleri Metalca su odigrali na svom stadionu protiv Kolubare iz Lazarevca, tima sa kojim su i spustili zavesu na uspešnu fudbalsku jesen. Rezultat na kraju neočekivan, 0:1! Utakmica je bila zatvorenog tipa i odigrana je bez prisustva gledalaca. Trenerima oba tima ova utakmica poslužila je da otklone i one poslednje dileme, u vezi startnih postava za prolećnu premijeru. Trenutak odluke se desio u 47. minutu. Bivši fudbaler Sevojna, Hajduka(K), Njegoš Goločevac ušao je u kazneni prostor i iskosa sa leve strane, sa oko 10-ak m, vrlo preciznim udarcem matirao Pejovića. Ispostavilo se da je ovo bio konačan rezultat meča. U prvom poluvremenu, Metalac je imao više od igre. Većina akcija je išla preko desne strane i brzonogog Ćirkovića, ali njegove asistencije Vignjević, Živadinović i Liščević nisu realizovali na valjani način. Drugo poluvreme za brigu Milanovčana.Samo dve izglednije situacije pred golom Kolubare. Prva u 69. min., posle centaršuta Rodića, pokušao je novajlija Krpić, ali je Pustinjaković dobro intervenisao, i drugi momenat u 88.min., kada slabu procenu i poklon loptu od strane golmana Kolubare nije iskoristio Kosić. Sa svega 10m uspeo je da prebaci čitav gol. S druge strane gost je imao nekoliko udaraca van okvira gola ,šansu Goločevca u 39.minutu i gol istog na početku drugog perioda. Pokazali su da će biti tvrd orah svakome i želja da što pre izađu iz zone opasnosti nije nerealna!

Stadion: "Metalac" Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Slobodan Starčević(Gm).

Metalac: Pejović, Rodić, Owusu, Luković(c), Gojak, Dopuđ, Ćirković, Liščević, Živadinović, B. Živković, Vignjević. Igrali su još: Kuveljić, Krpić, Mladenović, Nikolić, Kosić, Ružičić, Panić, Stanojević, Sedlar. Tr: Petrović

Kolubara: Pustinjaković, Marinković, Jovandić, Milovanović, Tucaković(c), V.Jovanović, S. Jovanović, Cvetković, Rajevac, Goločevac, Spasojević. Igrali su još: Gentić, Leković, Nikačević, Z. Stojanović. Tr: Radaković