Olako primili golove

METALAC-NAPREDAK(KŠ) 0:3(0:2) -10.kolo

U lepom ambijentu,pred već standardnim brojem ljudi(oko 2.000),Metalac je poklekao na novom stadionu,od lidera na tabeli kruševačkog Napretka.

Rezultat je ubedljiv ali ne odslikava pravi odnos snaga na terenu.Domaćin je zaslužio mnogo više. Malo je utakmica,u ovom delu sezone,koje mnogo toga odlučuju,ali ova današnja je mogla usmeriti njen dalji tok.Metalac je bio u seriji pozitivnih rezultata,tri kola ni gol nije primio,želeo je dobru formu,na krilima svojih pristalica,da kruniše novim bodovima.A bodovi su mu preko potrebni kako bi što pre ušao u mirnu luku,krenuo ka sredini tabele,tamo gde mu je i mesto.Međutim,namerio se na protivnika,koji je danas demonstrirao visok nivo igre,i koji se vrlo brzo vratio na pobednički kolosek, posle kiksa u prošlom kolu.Sam početak nije to nagoveštavao. Metalac je bolje otvorio utakmicu.Imao je nekoliko izglednih situacija pred golom gostiju,koje nisu realizovane.Izdvajamo šut Filipovića,u 7.min.,sa 25m koji je golman Napretka Krznarić krajnjim naporom skrenuo u korner.Utakmica je,praktično,rešena a da golovi nisu ni postignuti.Iako je nezahvalno komentarisati sudijske odluke,stiče se utisak da je iskusni arbitar Gogić,u prvom poluvremenu,propustio da dosudi dva jedanaesterca za domaćina.Prva sporna situacija se desila u 17.min.Živadinović je bio u kaznenom prostoru gostiju,u pokušaju da uposli saigrača,lopta posle klizajućeg starta pogađa u ruku Dunjića i odlazi u korner.Jasno kao dan,neprirodan položaj ruke.Penal za sve,osim novosadskog delioca (ne)pravde.Samo dva minuta kasnije nova bura negodovanja.Duel u šesnaestercu Napretka,između štopera Janičića i veznjaka Metalca Živkovića okarakterisao je kao simuliranje i pokazao žuti karton domaćem fudbaleru.Jako teška situacija za procenu,slična,dan ranije,viđena je u meču baraža za EP mladih Engleska-Srbija,s jedinom razlikom što je penal dosuđen.Situacija dobija na težini,ako se zna da je Janičić već imao javnu opomenu. Napredak je poveo u 36.minutu.Na centaršut Udovičića s leve strane,usledile su dve greške najiiskusnijih fudbalera Metalca,Filipovića koji je vratio loptu u sredinu,a zatim i loša procena Lukovića,stari rutiner Mirosavljević sve to kažnjava i sa 20-ak metara vrlo preciznim udarcem vara Pejovića-0:1. Na drugi gol se nije dugo čekalo.Igrao se 40.minut.Prestrogo dosuđen slobodan udarac za goste,s 20m,u gol je pretvorio bek Dunjić.Prebacio je živi zid,lopta je putovala čitavu večnost tako da je golman Metalca morao bolje reagovati. Drugo poluvreme je bilo stvar rutine za gosta iz Kruševca.Mogao je Metalac da unese neizvesnost u meč da je imao više sreće ali i koncentracije u samoj završnici. Prvu šansu je imao u 50.minutu,kada je Vujović iz izgledne pozicije šutirao pravo u Krznarića.Novo uzbuđenje pred golom Napretka zbilo se u 69.minutu.Ivanović je sa 25m potegao i pogodio prečku,lopta se odbila pravo na glavu Živadinovića,koji sa svega 5-6m prebacuje čitav gol.Kazna je usledila već u sledećem napadu.Brza kontra gostiju,lopta dolazi do Gavrića koji vara Pejovića i otklanja svaku rezultatsku dilemu,ako je i postojala-0:3. Od tog trenutka igra Metalca se potpuno raspala.Mogli su gosti do vrha da napune mrežu golmana Pejovića.Šanse su propuštali Mirosavljević,Živković i na kraju Udovičić. Visok rezultat nije pokvario utisak da su Milanovčani bili dostojan učesnik derbija 10.kola Prve lige Srbije.

Stadion:Metalac. Gledalaca:oko2.000. Sudija:Miodrag Gogić(NS).

Strelci:Mirosavljević u 36.,Dunjić u 40. i Gavrić u 72.min.

Žuti kartoni:B.Živković(Met),Janičić,N.Milošević(Nap).

Metalac: Pejović,Rodić,Filipović(od 71.Janaćković),Luković(c),Gojak,Mudreša,Ćirković Ivanović,Živadinović,B.Živković(od 80.Sedlar),Vujović(od 65.Radisavljević). Tr:Petrović Napredak: Krznarić,Dunjić(od 88.Kostić),Udovičić,Janičić,Paunović,Koković, N.Milošević,Bojić,Mirosavljević(c),S.Živković(od 85.B.Milošević),Gavrić. Tr:Milovanović