Petarda kraj Despotovice

8.KOLO

METALAC-TIMOK 5:0(2:0)

Pred oko 2500 svedoka,izvarednom igrom,najboljom u poslednjih nekoliko godina, Metalac je pregazio Timok. Imperativ pobede,nije sputao domaće fudbalere.Naprotiv,proizveo je suprotan efeket. Na krilima uspeha u Kupu gde su pokazali zavidnu efikasnost,krenuli su domaći fudbaleri u atake od samog početka meča.Agresivnost se isplatila u 10.min.Brzonogi Ćirković je prošao levom stranom,sjajno centrirao,na pravom mestu se našao bek Rodić i udarcem glavom načeo mrežu Timoka.Slična akcija,sa promenjenim ulogama,desila se u 30.min. Epilog je bilo dupliranje prednosti Metalca.Ponovo je došao centaršut sa leve strane, ovoga puta od Filipovića,asistent kod prvog gola Ćirković je pratio let lopte,usledio je trzaj glavom i golman Timoka je ponovo bio savladan.Metalac je na poluvreme otišao sa dva gola prednosti. Nastavak meča nije doneo drugačiju sliku.Domaći su i dalje napadali i do kapitalnih 3:0 su stigli u 53.min.Sjajna kombinatorika trilinga Živković-Luković-Ćirković,usledio je pas u prazan prostor za Živadinovića,neuspela ofsajd zamka,koji sa peterca lagano rešava situaciju. Samo šest minuta kasnije nova radost Milanovčana.Prepoznatljiva akcija s leve strane,sjajan centaršut Filipovića,još bolja reakcija Nikole Ćirkovića,za 4:0. Druga asistencija Filipovića,za drugi gol na meču krilnog napadača domaćih,i ono što je kuriozitet,oba glavom.Potop Zaječaraca usledio je u 88.min.Novu neuspelu ofsajd zamku gostiju,iskoristio je Radisavljević i postavio konačan rezultat. Pored pet postignutih golova,Metalac je propustio,bar,još 3-4 zicera,tako da gosti mogu biti i zadovoljni konačnim skorom,ma koliko to gordo zvučalo?!
Stadion:Metalac. Gledalaca:oko 2.500. Sudija:Radovan Ćeramilac(Bg). Strelci:Rodić u 10.,Ćirković u 30.i 59.,Živadinović 53. i Radisavljević u 88.minutu. Žuti kartoni:B.Živković(Met),Lalević(Tim). Metalac: Pejović,Rodić,Filipović,Luković(c),Gojak,Mudreša,Ćirković(od 81.Kosić), Ivanović,Živadinović(od 72.Radisavljević),B.Živković,Vujović(od 67.Ružičić). Tr:Petrović Timok: Petković,Milutinović(od 45.Joković),Jovandić,Lalević,Stamenković,Savić(od 39.Lukić),Cvetković,Stanković,Nikolić,Kaličanin,Stojković(od 53.Bjedov). Tr:Raičević